02-12-2015 r. – Pasowanie na Czytelnika uczniów klas Ia i Ib

| 6 grudnia 2015

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- to słowa Wisławy Szymborskiej, a dziś przekonały się o tym Pierwszaki z Ia i Ib.

Dnia 2 grudnia, uczniowie klas pierwszych uroczyście zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Wydarzeniom towarzyszyło wiele niespodzianek przygotowanych przez Panią Annę Szczepaniak-Korczyńską  wraz z uczniami naszej szkoły. Uczniowie z IV klas pod nadzorem Pani Anny wystawili niesamowite przedstawienie pt. „ W Baśniowej Krainie”. Pierwszakom bardzo się podobało, ponieważ mogli w nim brać czynny udział. Zawierało ono mnóstwo zagadek związanych z baśniowymi bohaterami, a za właściwe odpowiedzi uczniowie otrzymywali zakładki do książek.

Pierwszaki bardzo dziękują za piękny spektakl!

Uczniowie dowiedzieli się, co muszą zrobić, aby wypożyczyć książkę z biblioteki, co w przypadku zagubienia książki, a w końcu zostały uczniom klas pierwszych założone karty biblioteczne. Nikt nie wyszedł z biblioteki z pustymi rękoma – pierwsza książka wypożyczona!

Mamy nadzieję, że to spotkanie w szkolnej bibliotece zapoczątkuje wspaniałą przygodę z niejedną książką…w końcu jest tyle do przeczytania!

Powodzenia Pierwszaki!

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego ważnego dla nas dnia 🙂

Przygotowała Iwona Biel

IMG_0198

 

 

1.

 

Zobacz więcej zdjęć:

Pasowanie uczniów klasy 1a

https://goo.gl/photos/WJhy5Shjx7FeR3QJ8

Pasowanie uczniów klasy 1b

https://goo.gl/photos/MtxeGNaR2KsghsGp7

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne

Comments are closed.