10-11-2015 r. – Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

| 19 listopada 2015
Dzień 10 listopada upłynął w atmosferze dumy i powagi.
IMG_3396
Uczniowie klasy Ia i 2b zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przy udziale uczniów ze starszych klas oraz chóru szkolnego wywarł ogromne wrażenie na całej publiczności.
Po akademii, którą obejrzeli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz Panie dyrektor, w murach Szkoły Podstawowej nr 126 zagościły zaproszone na tę okazję przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 125. Specjalnie dla nich odbył się drugi pokaz w nieco skróconej wersji. Zgromadzone przedszkolaki uważnie obejrzały przygotowany montaż, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności i zaśpiewały „Przybyli ułani pod okienko” oraz zadeklamowały Katechizm Małego Polaka.
Recytowane wiersze, śpiewane pieśni patriotyczne oraz wytańczony w ludowych strojach Krakowiak godnie zaprezentowały świadomość i postawę patriotyczną uczniów Szkoły Podstawowej nr 126.
Dumnie jest być Polakiem!
Iwona Biel

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne