21-04-2015 r. – Dzień bez przemocy Fair Play

| 30 maja 2015

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY FAIR PLAY

21 kwietnia 2015 roku w godz. 9.00 – 10.30 odbył się w naszej szkole koncert zatytułowany Dzień bez Przemocy Fair Play. Wystąpili utalentowani uczniowie z klas I-VI w kategoriach: piosenka, gra na instrumentach, balet, taniec towarzyski, taniec nowoczesny, gimnastyka artystyczna i gimnastyka ogólnorozwojowa.

Koncert otworzyła piosenka „Nudzimisie”, którą zaśpiewały z towarzyszeniem chóru szkolnego Dominika Kowacka i Karolina Kowacka z kl. III a. Piosenka mówiła o miłych stworkach Nudzimisiach, które przybywają z pomocą, gdy ludzie się nudzą, podsuwając im ciekawe pomysły na dobrą zabawę.

Następnie uczniowie obejrzeli balet. Jadwiga Kosała z kl. VI a i Marysia Janczura z kl. V b, uczące się tańca klasycznego w Domu Kultury Kuźnia, wystąpiły w układzie baletowym do muzyki z filmu „Zmierzch”.

Później rozpoczął się koncert gry na instrumentach. Otworzył go Antek Cagara z kl. I a, który zagrał na akordeonie składankę utworów „Cicho, konie” i „Walczyk”. Następnie Patrycja Pasternak z kl. III a zagrała na pianinie „Menueta” G-dur Jana Sebastiana Bacha oraz utwór Ludwika van Beethovena zatytułowany „Ecossaise” G-dur. Z kolei Adrianna Łukaszczyk z kl. V b przepięknie zagrała na skrzypcach utwór Eduarda Poldiniego „Dancing doll”. Akompaniował jej na pianinie pan Piotr Banasiak. Mini koncert gry na instrumentach zamknęła „Oda do radości” w wykonaniu Adrianny Łukaszczyk – skrzypce, Moniki Łasochy z kl. V c – altówka i pana Piotra Banasiaka – pianino.

Kolejnym punktem programu były piosenki: „Ogródek na parapecie” – piosenka o rozwijaniu w sobie pięknych emocji takich jak: miłość, nadzieja, szczęście, afirmacja, którą zaśpiewały Gabriela Kopacz i Patrycja Pasternak z kl. III a z chórem, „Sen o miłości w dzień” piosenka charytatywnego programu telewizyjnego Polsat dzieciom, którą zaśpiewał Henryk Kosała z kl. IV a z chórem oraz „Hymn skrzata” – piosenka o pożytkach płynących z obcowania z pisarzami i poetami, którzy otwierają przed nami świat fantazji i bezcennych wartości, którą zaśpiewały Magdalena Gajzler i Kornelia Korabik z klasą I b.

Pierwszą część koncertu zamknęły prezentacje taneczne. Najpierw Katarzyna Balon z kl. VI b i Paweł Wanago z kl. VIa, trenujący w Klubie Tanecznym Styl, zatańczyli jive’a, następnie zobaczyliśmy walca angielskiego, układ taneczny do przeboju „Toca Toca” i salsę w wykonaniu uczniów z kółka tanecznego klas młodszych prowadzonego przez panią Anetę Mikoś ze Sportowego Klubu Tanecznego Pasja. Na koniec sambę zatańczyła para – Nikodem Rzepa z kl. III a i Dominika Cybula z kl. IV, trenujący w Sportowym Klubie Tanecznym Pasja.

Po przerwie kontynuowane były prezentacje taneczne. Zobaczyliśmy układ taneczny zatytułowany „Smerfny rap” w wykonaniu klasy I b, przygotowany pod kierunkiem pani Teresy Kucali, następnie taniec czirliderek z kl. I a i I c, przygotowany pod kierunkiem pani Haliny Celewskiej, twista, którego zatańczyły dziewczynki z kl. II b, taniec przygotowany pod kierunkiem pani Elżbiety Bazan, cha-chę, którą zatańczyli Katarzyna Balon i Paweł Wanago oraz układ taneczny do piosenki „Bang Bang” w wykonaniu Klaudii Markus i Moniki Wieczorek z kl. VI b.

Następnie widzowie zostali zaproszeni na prezentacje gimnastyczne. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie trenujący gimnastykę ogólnorozwojową pod kierunkiem pana Grzegorza Błasiaka z Klubu Sportowego Art. Gym Team. Później zobaczyliśmy układ z maczugami w wykonaniu Aleksandry Babiarz z kl. VI a i Gabrieli Gaweł z kl. VI b, trenujących gimnastykę artystyczną w MKS Krakus. Prezentacje sportowe zakończył przepiękny występ Majki Dziechciowskiej z kl. VI a, która trenuje gimnastykę artystyczną w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół, laureatki wielu turniejów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Uczniowie wiele się mogli nauczyć z zaprezentowanych występów. Przekonali się, że oprócz inteligencji lingwistycznej czy matematycznej istnieją jeszcze inne rodzaje inteligencji – inteligencja muzyczna, kinestetyczno-ruchowa, interpersonalna. Każdy człowiek ma w sobie jakiś rodzaj uzdolnień, który stanowi jego wielki potencjał, który powinien rozwijać. Nie złość, bezrozumna rywalizacja, walka i przemoc są drogą wiodącą do sukcesu, lecz praca nad talentami, którymi zostaliśmy obdarowani.

Scenariusz koncertu przygotowali nauczyciele: pani Ewa Bilut, Teresa Kucala i pan Piotr Banasiak.

Ewa Bilut

DSCF5094 DSCF5095 DSCF5096 DSCF5097 DSCF5098

DSCF5099 DSCF5100 DSCF5102 DSCF5104

DSCF5105 DSCF5106 DSCF5108 DSCF5112 DSCF5113