29-09-2015 r. – Warsztaty plastyczne w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

| 25 listopada 2015

Z okazji 7 Nowohuckiego Dnia Głośnego Czytania w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej, Filia 9 odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z ilustratorką książek, p. Joanną Rusinek. W zajęciach w dniu 29 września wzięli udział uczniowie klasy II b z naszej szkoły. Warsztaty wprowadziły dzieci w sztukę książkowej ilustracji. Na początku uczennica, Magda Gajzler, przeczytała kilka wierszy Michała Rusinka, ze zbiorku, do którego ilustracje wykonała Pani Joanna.

Każde z dzieci samodzielnie zilustrowało swoją pierwsza autorską książkę wg przepisu: Weź kilka kredek, narysuj „własne bohomazy” i dodaj duuużo wyobraźni. Pracy towarzyszyły zabawy i żarty z własnych pomysłów ilustratorskich. Na zakończenie ilustratorka przedstawiła własną animację do wiersza „Karmnik” M. Rusinka.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki