Klasa II a – p. Halina Celewska

| 2 listopada 2015

Spotkanie z autorem książek dla dzieci panem Wojciechem Widłakiem

Widlak-Wojciech-fot-FOTOKONCEPCJA

23.10.2015r. klasa II a została zaproszona do Nowohuckiej Biblioteki Publicznej Filia nr 8 na spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem – autorem książek dla dzieci, znanym szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce.

Oto historia powstania serii książek o Panu Kuleczce:
” Pewnego razu wspólnie z Elą Wasiuczyńską, która pod Wawelem pięknie maluje różne rzeczy, poznaliśmy Pana Kuleczkę i jego podopiecznych – refleksyjnego psa Pypcia, neurotyczną kaczkę Katastrofę oraz małomówną muchę Bzyk – Bzyk.
Przez ponad pięć lat opisywałem na łamach czasopisma „Dziecko”, co im się przytrafia. Aż – ku mojemu zaskoczeniu i radości – wywędrowali do kilku książek, kalendarzy, a nawet na naklejki.” – mówi autor.

Pan Wojciech Widłak czytał dzieciom fragmenty swoich opowiadań, zachęcał do tworzenia i uruchomienia swojej wyobraźni. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.
DSCF5484 DSCF5470 DSCF5475 DSCF5479 DSCF5481 DSCF5483

Category: Wydarzenia klasowe