NASZE AKCJE CHARYTATYWNE – II semestr 2014/2015

| 27 października 2015

W dniach od 27 kwietnia do 20 maja 2015 roku prowadzona była w szkole akcja charytatywna zatytułowana „Grosz do Grosza” na rzecz ludzi ubogich i bezdomnych z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-VI.

Opiekunami akcji byli nauczyciele: pani Ewa Bilut, siostra Stanisława Chodnik i pan Piotr Banasiak. Szczególną ofiarnością w darowiźnie groszy wyróżnili się uczniowie: Norbert Figiel z kl. I c, Kevin Cięciała z kl. I b, Sandra Turek z kl. III b, Maksymilian Bauer z kl. V c, Aleksandra Fitt z kl. VI a, Krzysztof Jagoda z kl. IV a i Henryk Kosała z kl. IV a.

Zebrano kwotę 285 zł.

Drugą akcją charytatywną prowadzoną w szkole w maju była zbiórka makulatury na rzecz Fundacji Dr Clown. Była ona prowadzona w dniach od 25-29 maja br. Jej uczestnikami byli uczniowie z klas I-VI.

Opiekunami akcji były panie : Ewa Bilut, Halina Górka, Halina Celewska i Teresa Kucala.

Fundacja Dr Clown jest pierwszą organizacją w Polsce realizującą od 1999 roku program terapii śmiechem i zabawą dla dzieci chorych i z niepełno sprawnościami. Clowni – terapeuci pracują w szpitalach dziecięcych, domach pomocy społecznej , świetlicach socjoterapeutycznych i domach dziecka.

Zebrano około 1200 kg makulatury , za którą otrzymaliśmy 268 zł.

Ewa Bilut

 

Category: Wolontariat

Comments are closed.