02-03-2016 r. – XII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie

| 27 marca 2016

W dniu 2 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 126 im. Komisji Edukacji Narodowej, która mieści się w os. Tysiąclecia 57, odbył się XII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie. Wzięły w nim udział 4 nowohuckie szkoły podstawowe: SP 91, SP 92, SP 126  SP 130. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona podczas eliminacji szkolnych. Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące zabytków, legend, zwyczajów, tradycji, wybitnych postaci związanych z grodem Kraka, wykazywali się umiejętnością korzystania z planu miasta, odgadywali nazwy zabytków. Jak przystało na turniej, nie zabrakło też konkurencji sprawnościowych, które wzbudziły bardzo dużo emocji. Bo któż nie chciałby wcielić się w postać samego Lajkonika lub krakowskich kwiaciarek? Przy odrobinie fantazji wszystko jest możliwe. Jednak najważniejsza jest dobra zabawa i taka właśnie była. Wszystkie szkoły dzielnie walczyły, ale najlepszą okazała się reprezentacja naszej szkoły, która zajęła I miejsce. Gratulujemy! Nagrody dla laureatów i uczestników ufundowała Rada Dzielnicy XV. Sponsorowi bardzo dziękujemy. Każda drużyna została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz cennymi nagrodami. Zgromadzona publiczność również miała okazję wykazać się wiedzą o Krakowie. Dla nich przygotowane były kupony konkursowe, a w nagrodę za poprawną odpowiedź symboliczne upominki. Organizatorami Turnieju były panie: Bożena Mazur, Elżbieta Bazan i Halina Celewska. Przygotowanie takiej imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów, wsparciu Dyrektora Szkoły Pani Soni Czajkowskiej-Stach, wicedyrektora Pani Zuzanny Gawlas i pomocy wielu pracowników Szkoły.

Elżbieta Bazan

DSC03693 DSC03695 DSC03698 DSC03700