09-05-2016 r. – warsztaty „Książki zamknięte w dłoniach” w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

| 25 maja 2016

9 maja, w Tygodniu Bibliotek, klasa 2a odwiedziła Nowohucką Bibliotekę Publiczną, Filia 9. W dniu tym odbyły się warsztaty artystyczne: Książki zamknięte w dłoniach, prowadzone przez dr Dorotę Kamisińską z Uniwersytetu Pedagogicznego. Na warsztatach dzieci tworzyły swoje własne, miniaturowe książeczki. Każda z książeczek miała elementy właściwe dla dużej publikacji książkowej. Pięknie zdobioną własnoręcznie okładkę, grzbiet, stronę tytułową z nazwiskiem autora i dedykacją oraz  tekst właściwy, czyli krótki wiersz o książkach lub bibliotece,  stopkę redakcyjną. Najwięcej twórczej pasji i energii dzieci włożyły w stronę graficzną książeczki. Powstały więc arcydzieła  dziecięcej sztuki zdobniczej. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zostali obdarowani notesikami i kredkami z logo Akcji Kraków czyta.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/nLEKHm4eqygcpbFc6