12-05-2016 r. – uczniowie z Dyskusyjnego Klubu Książki z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

| 25 maja 2016

Dnia 12 maja 2016 r. uczniowie, którzy uczestniczą w spotkaniach, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, wybrali się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 1. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest główną, publiczną biblioteką województwa małopolskiego. Obecna siedziba biblioteki, od 1993 roku  (o czym opowiadała nam pani z działu promocji) mieści się w zabytkowym budynku dawnych koszar wojskowych z II poł. XIX w.

Zwiedzaliśmy wypożyczalnię  i pracownię zbiorów dla dzieci,  czytelnię zbiorów o Krakowie i Małopolsce oraz wypożyczalnię książki mówionej i brajlowskiej, która gromadzi  i udostępnia zbiory dla osób niewidomych i słabowidzących. Obejrzeliśmy i dotknęliśmy tekstów pisanych brajlem.

Potem przeszliśmy do drugiej części biblioteki, bardzo nowoczesnej – do Arteteki. Arteteka  zajmuje dużą przestrzeń, zlokalizowana jest na trzech piętrach  w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. W zbiorach Arteteki znajdują się E-booki, E-czasopisma, płyty muzyczne i filmowe, audiobooki. Tu znajdują się również bogate zbiory Małopolskiego Studia Komiksu.  Uczniowie mieli okazję usiąść i posłuchać muzyki, zrelaksować się na matach i zagrać w edukacyjne gry planszowe.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

foto z komórki 003

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/7rV8f6bTCsy7BH5H7

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.