12-11-2015 r. – X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

| 29 marca 2016

12 listopada 2015 r. odbył się X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr dla uczniów klas IV-VI BENJAMIN i 13 listopada 2015 r. dla uczniów klas I-III SKRZAT.

Logo Bóbr

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Należy wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród czterech możliwych lub wykonać inne czynności, o których jest mowa w zadaniu.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów.

Najwięcej punktów zdobył uczeń klasy 6a Michał Dobranowski – 96 punktów i uzyskał WYRÓŻNIENIE.

ZG

Category: Konkursy informatyczne