14-10-2016 r. – Święto Komisji Edukacji Narodowej

| 21 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 r. Dla Naszej szkoły jest to szczególnie ważny dzień ponieważ jednocześnie jest to dzień naszego patrona szkolnego.
Z tej okazji uczniowie klasy 2 a i 2 b pod opieką pani Iwony Grabowskiej i pani Żanety Galicy przygotowali akademię dla całej szkoły. Tematem przewodnim było przedstawienie rzeczywistości szkolnej, czyli zaprezentowanie przedmiotów szkolnych. Całość dopełniona została uroczystą Galą, na której uczniowie wręczali nauczycielom Oscary. Oto nagrodzeni oraz kategorie, w których zostali odznaczeni:
1.    „Oscar Oczu Dookoła Głowy” – Pani Dyrektor Sonia Czajkowska-Stach, Pani wicedyrektor Zuzanna Gawlas
2.    „Oscar Matczynej Troskliwości” – Beata Czeladzka, Elżbieta Bazan, Iwona Grabowska, Żaneta Galica, Halina Celewska Teresa Kucala, Joanna Skrzypek
3.    „Oscar Profesora Miodka” – Iwona Boczniewicz, Lucyna Bukalska
4.    „Oscar Pitagorasa” – Wanda Bronkowska, Tomasz Makuła
5.    „Oscar Wieży Babel” – Joanna Fus i Sylwia Rąpalska
6.    „Oscar Fair Play” – Marta Bal, Waldemar Kocoń
7.    „Oscar Czterolistnej Kończyny” – Marzena Pietrzak, Barbara Gawlikowska – Mika
8.    „Oscar Strażnika ludzkości” – Urszula Weliszek
9.    „Oscar Pamięci” – Jadwiga Krochmal
10.  „Oscar Śpiewającego Fortepianu” – Piotr Banasiak
11.  „Oscar Złotej Rączki” – Ewa Pietrzyk
12.  „Oscar Uśmiechu i pogody ducha” – s. Kazimiera Perz, ks. Piotr Cempel
13.  „Oscar Anioła Stróża” – Paulina Duda
14.  „Oscar Strażnika bezpieczeństwa” – Sneżana Rutkowska, Lidia Zygmunt, Ewa Bilut
15.  „Oscar Mola Książkowego” – Anna Szczepaniak-Korczyńska
16.  „Oscar Syzyfowej Pracy” – panie woźne, pan konserwator

Ponadto wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 126 im. Komisji Edukacji Narodowej życzyli w tym dniu swoim wychowawcom i nauczycielom, takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, samych pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Iwona Grabowska

Zdjęcia z uroczystości: https://goo.gl/photos/zfN8WAndCpExYYME7