21-04-2016 r. – Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

| 24 kwietnia 2016

Dnia 21 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiano książkę Barbary Kosmowskiej pt. „Dziewczynka z parku”. Jest to książka poruszająca bardzo trudny temat – śmierci najbliższych. W sposób taktowny i rozważny oswaja młodych czytelników z tematem śmierci, ale też ukazuje siłę przyjaźni, która pomaga oswoić nawet największe zło. Podczas zajęć skierowano uwagę dzieci na uczucia towarzyszące książce. Smutek i żal towarzyszący żałobie, ale także radość i optymizm podczas wspólnych spacerów i nawiązywania przyjaźni przez bohaterów książki. Każde z dzieci narysowało swój nastrój towarzyszący czytaniu książki. Zwrócono uwagę klubowiczów na liryczne i nastrojowe ilustracje Emilii Dziubak.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy: 2b, 3a, 4a.

DSC_8143 DSC_8146 DSC_8152

Category: Działalność Biblioteki