22-04-2016 r. – Międzyszkolny Konkurs Piosenki Skowronek

| 12 maja 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA       MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI SKOWRONEK

22 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki Skowronek. Do eliminacji zgłosiło się 84 wykonawców: pięć zespołów, dwa duety, dwa tria, chór i pięciu solistów.

Jury w składzie: pan Piotr Banasiak i pan Sebastian Cygan oceniało występujących w kategoriach: opanowanie pamięciowe tekstu, wyczucie rytmu, poprawność linii melodycznej, poprawność frazy muzycznej, interpretacja piosenki i dobór repertuaru do wieku uczestnika.

Wszyscy młodzi piosenkarze zaprezentowali wspaniałe przygotowanie.

Oto lista uczestników:

1. Zespół klasy „0” SP 144 „Obraz mamy”
  2. Zespół klasy „0” SP 144 „Rodzinna wyprawa”
  3. Magdalena Gajzler, Kornelia Korabik kl. II b SP 126 „Zostań moją przyjaciółką”
  4. Zespół z kl. II b SP 144 „Przyjaciel wie”
  5. Zespół z kl. I a SP 126 „Podajmy sobie ręce”
  6. Zespół z kl. I a SP 126 „Wiosna w ogródku”
  7. Zespół z kl. II b SP 126 „Przyszła do nas wiosna”
  8. Zespół z kl. II b SP 126 „Słoneczna wycinanka”
  9. Gabriela Rachwalik z kl. II c SP 126 „Laleczka z saskiej porcelany”
  10. Wiktoria Zając z kl. II c SP 126 „Duszki”
  11. Maciej Gorszko z kl. II a SP 126 „Lili”
  12. Michalina Dziemba z kl. II a SP 126 „Pierwiosnek”
  13. Celina Turek, Natalia Kowalska, Krzysia Kwatera z kl. III a SP 144 „Rodzina”
  14. Zuzanna Hull, Zuzanna Kot Kinga Knapik z kl. III „Zawsze razem”
  15. Zespół z kl. I b SP 126 „Wiosna”
  16. Katarzynki i Przyjaciele kl. 4-6 SP 144 „Wiosna”, „Rzeka marzeń”
  17. Alicja Szczęsna kl. VI c SP 126 „Happy”
  18. Monika Łasocha i Jagoda Prażuch kl. VI c SP 126 “My Heart Will Go On”

Wyniki eliminacji:

W kategorii klas młodszych –  „0” – III

I miejsce : Zespół z klasy I b Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę „Wiosna”,

II miejsce: Zespół z klasy II b Szkoły Podstawowej 144 – za piosenkę „Przyjaciel wie”.

III miejsce: Zespół z klasy I a Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę „Wiosna w ogródku” oraz Trio z klasy III Szkoły Podstawowej 144: Zuzanna Hull, Zuzanna Kot, Kinga Knapik – za piosenkę „Zawsze razem”.

Wyróżnienia: Zespół z klasy „0” Szkoły Podstawowej 144 – za piosenkę „Rodzinna wyprawa”,

Duet Magdalena Gajzler i Kornelia Korabik z klasy II b Szkoły Podstawowej 126 – za

Piosenkę „Zostań moją przyjaciółką”,

Zespół z klasy II b Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę „Słoneczna wycinanka”,

Gabriela Rachwalik z klasy II c Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę „Laleczka

z saskiej  porcelany”,

Michalina Dziemba z klasy II a Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę „Pierwiosnek”.

W kategorii klas starszych – IV-VI

I miejsce : Katarzynki i Przyjaciele ze Szkoły Podstawowej 144 – za piosenkę „Wiosna”,

II miejsce: Duet Monika Łasocha i Jagoda Prażuch z klasy VI c Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę

„My Heart Will Go On”,

III miejsce:  Alicja Szczęsna z klasy VI c Szkoły Podstawowej 126 – za piosenkę „Happy”.

Organizatorzy konkursu  panie: Ewa Bilut, Teresa Kucala oraz pan Piotr Banasiak dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom artystycznym za wspaniałe przygotowanie piosenek.

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w czerwcu na koncercie zatytułowanym Święto Wiosny. Dzień Życzliwości.

Zdjęcia: https://goo.gl/photos/jtWvhCpvncFLD3WV6

Category: Konkursy artystyczne