23-05-2016 r. – Dyskusyjny Klub Książki

| 30 maja 2016

TydzieńDnia 23 maja, wyjątkowo w poniedziałek, w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiano książkę Olgi Masiuk pt. „Tydzień Konstancji”. Konstancja jest niewidomą od urodzenia, wesołą dziewczynką. Zakochaną w słowach, a w swoim zachowaniu żywiołowym, nieco roztrzepanym i bardzo dociekliwym dzieckiem. Problemy i marzenia Konstancji były dla uczestników inspiracją do rozmowy o osobach niewidomych – o ich potrzebach, o możliwości pomocy, o naszym zachowaniu wobec osób niepełnosprawnych. Podczas omawiania książki zwrócono uwagę na specyficzne czarno-białe ilustracje do książki autorstwa Ewy Stiasny. Uczniowie obejrzeli również krótki film na temat: Jak pomóc osobie niewidomej, który otrzymaliśmy odwiedzając Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, staraliśmy się też za pomocą dotyku rozpoznać różne rzeczy.

foto z komórki 015 foto z komórki 014 foto z komórki 013

Category: Działalność Biblioteki