26-10-2016 r. – klasa I b – p. E. Bazan – „Drogowe miasteczko” – zajęcia z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”

| 1 listopada 2016

Dobiega końca konkurs „ODBLASKOWA SZKOŁA”. Przez dwa miesiące uczniowie klasy I b zdobywali wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przyszła zatem pora na praktyczny sprawdzian. 26 października 2016 r. odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe dotyczące bezpieczeństwa oraz zasad ruchu drogowego z funkcjonariuszem Straży Miejskiej.  W małej sali gimnastycznej przygotowane zostało „mini” miasteczko drogowe. Dzieci odgrywały różne role: były policjantami, pracownikami stacji benzynowej, kierowcami samochodów osobowych i autobusów, obsługiwały sygnalizatory świetlne, ale przede wszystkim były sobą – czyli pieszymi użytkownikami dróg. Zajęcia bardzo się podobały dzieciom. Wszyscy świetnie się bawili i utrwalili  zdobytą wiedzę.

Elżbieta Bazan

Tak bawili się uczniowie I b podczas zajęć praktycznych:

20161026_111327

Category: Wydarzenia klasowe