23-04-2016 r. – Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

| 24 kwietnia 2016

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. nasi uczniowie z rodzicami oraz nauczycielami wzięli udział  w Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy organizowany jest przez  Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów,  w którym uczestniczą szkoły objęte projektem STARS.

Przejazd rozpoczął się na łąkach przy Ogrodzie Doświadczeń o godzinie 9:30 i i zakończył na Błoniach ok. godz. 10.15.

Trasa przejazdu: łąki przy Ogrodzie Doświadczeń – Al. Pokoju – rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Mogilskie – ul. Lubomirskiego – ul. Stwosza – tunel św. Rafała Kalinowskiego – ul. Pawia – al. Słowackiego – al. Mickiewicza – al. 3 Maja – Błonia

Dla grupy, która przyjedzie najliczniejszą reprezentacją organizatorzy przygotowali nagrody-niespodzianki. Nagrody czekają też na indywidualnych rowerzystów, którzy dojadą do mety!

Mapka przejazdu dostępna na stronie:

Mapka

Przejazd rowerowy był bardzo udany.

Nasza grupa zdobyła I miejsce przyjeżdżając najliczniejszą reprezentacją – 78 uczestników!

Resized_20160423_104546

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/coVUCrDQFpazcJwWA

PROGRAM i REGULAMIN IMPREZY

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy ulicami Krakowa

23 kwietnia 2016 roku (sobota):

ORGANIZATOR IMPREZY:

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów (KMR)

Rozpoczęcie imprezy:

Szkoła Podstawowa nr 126, o godz. 8:40

okolice al. Pokoju, o godz. 9:15.

START: łąka w Parku Lotników Polskich (w rejonie Ogrodu Doświadczeń – wjazd od al. Pokoju)

TRASA: al. Pokoju – rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Mogilskie – Lubomirskiego – Stwosza – tunel św. Rafała Kalinowskiego – Pawia – al. Słowackiego – al. Mickiewicza – al. 3 Maja

ZAKOŃCZENIE IMPREZY: Kraków, 3 Maja / ul. Oleandry, ok. godz. 10:30.

godz. 9:30 – rozpoczęcie przejazdu ulicami Krakowa po wyznaczonej trasie;
godz. 9:35 – przejazd przez skrzyżowanie al. Pokoju i ul. Lema (650 m trasy);
godz. 9:40 – przejazd przez skrzyżowanie al. Pokoju i ul. Świtezianki (1.350 m trasy);
godz. 9:42 – przejazd przez skrzyżowanie al. Pokoju i ul. Zwycięstwa (1.750 m trasy);
godz. 9:44 – przejazd przez skrzyżowanie al. Pokoju i ul. Fabryczną (2.150 m trasy);
godz. 9:45 – przejazd przez skrzyżowanie al. Pokoju i ul. F. Nullo (2.400 m trasy);
godz. 9:47 – przejazd przez skrzyż. al. Pokoju i ul. Kordylewskiego (2.750 m trasy);
godz. 9:50 – dojazd do ronda Grzegórzeckiego – skręt w prawo z alei Pokoju w aleję Powstania Warszawskiego (3.050 m trasy);
godz. 9:53 – dojazd aleją Powstania Warszawskiego [po jezdni wschodniej] do ronda Mogilskiego (3.900 m trasy);
godz. 9:55 objazd ronda Mogilskiego [górny poziom ronda – po jezdniach dla ruchu ogólnego] – wjazd w ul. Lubomirskiego (4.250 m trasy);
godz. 9:58 – przejazd przez skrzyżowanie ul. Lubomirskiego / Rakowicka (4.700 m trasy);
godz. 10:01 – dojazd ulicą W. Stwosza do pierwszego ronda, zawrócenie na rondzie i wjazd do tunelu ul. Św. Rafała Kalinowskiego (5.480 m trasy);
godz. 10:04 – przejazd tunelem – ulicą Św. Rafała Kalinowskiego, skręt w prawo w ulicę Pawią (5.930 m trasy);
godz. 10:07 – przejazd ulicą Pawią oraz łącznikiem („ślimakiem”) do skrzyżowania al. 29 Listopada i al. Słowackiego (6.480 m trasy);
godz. 10:10 – przejazd przez skrzyżowanie al. Słowackiego z ul. Mazowiecką (7.280 m trasy);
godz. 10:13 – przejazd przez skrzyżowanie al. Słowackiego z ul. Królewską (7.850 m trasy);
godz. 10:16 – dojazd aleją Mickiewicza (od ul. Królewskiej do skrzyżowania z ul. Czarnowiejską (8.250 m trasy);
godz. 10:18 – przejazd przez skrzyżowanie al. Mickiewicza z ul. Reymonta (8.500 m trasy);
godz. 10:23 – dojazd aleją Mickiewicza (od ul. Reymonta do skrzyżowania z al. Focha – skręt w prawo w al. Focha (9.000 m trasy)
godz. 10:28 / 10:30 – przejazd al. 3 Maja (od al. Focha do skrzyżowania z ul. Oleandry). Zakończenie imprezy: Kraków, al. 3 Maja (od strony Błoń, na wysokości ul. Oleandry)

REGULAMIN IMPREZY:

W imprezie pn. „Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy” przejeździe rowerowym może brać udział każda osoba, która wyraża taką wolę. Przejazd jest skierowany w szczególności do uczniów krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół biorących udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym STARS, realizowanym w Krakowie przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. W przejeździe mogą brać udział osoby poruszające się wszelkimi pojazdami napędzanymi siłą mięśni.

Impreza ma charakter pokojowy i edukacyjny. Jej celem jest propagowanie idei zrównoważonego transportu w mieście oraz realizacji celów projektu STARS, m.in. zachęcanie do dojazdów uczniów i nauczycieli do szkół na rowerach.

Uczestnicy imprezy zobowiązani są do zachowania pełnego bezpieczeństwa ruchu drogowego, przestrzegania poleceń organizatora oraz policji i służb miejskich.

Uczestnicy przejazdu rowerowego zostaną pouczeni przez organizatorów o obowiązku jazdy wyznaczoną trasą po jezdniach ulic, obowiązku poruszania się w kolumnie, niewyprzedzania czoła kolumny.

W przypadku przejazdu ulicą, na której jezdnia ma więcej niż jeden pas ruchu w tym samym kierunku, do przejazdu będą wykorzystywane oba pasy ruchu, przy czym uczestnicy przejazdu rowerowego będą zobowiązani do pozostawiania miejsca z lewej strony jezdni w celu przemieszczania się służby porządkowej organizatora oraz niezwłocznego przepuszczania służb porządkowych.

W przypadku, gdy na trasie przejazdu uczestnik imprezy jadący na rowerze poczuje się słabo lub będzie miał problemy techniczne ze swoim rowerem, zostanie zobowiązany do niezwłocznego zgłoszenia się do służby porządkowej organizatora lub do oznakowanych ratowników medycznych poruszających się na oznakowanych rowerach bądź do karetki pogotowia.

Category: Projekty unijne i miejskie