Adrianna Łukaszczyk

| 28 maja 2016

ada I ada IINazywam się Ada Łukaszczyk, mam 12 lat, moim hobby jest muzyka.

Pierwsze kroki na scenie muzycznej postawiłam w Operze Krakowskiej, gdzie jako Zaczarowana Piosenka grałam w spektaklu Pan Marimba u boku krakowskich artystów- pani Bożeny Zawiślak-Dolny i pana Andrzeja Bieguna.

Mając 6 lat, zaczęłam grać na fortepianie, ale szybko okazało się, że to gra na skrzypcach jest moją pasją. W wieku 7 lat rozpoczęłam naukę w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie w klasie prof. Anny Woźniak. Obecnie jestem w klasie 6 i przygotowuję się do dyplomu i egzaminów do szkoły II stopnia.

Wielokrotnie występowałam w Filharmonii Krakowskiej jako solistka oraz z orkiestrą szkolną, w której od dwóch lat jestem koncertmistrzem. Brałam udział w koncertach na różnych scenach krakowskich.

Jednym z największych wyróżnień był udział w koncercie w Filharmonii Krakowskiej z zawodową orkiestrą pod batutą słynnego dyrygenta Roberta Kabary. Graliśmy koncert e-moll Fryderyka Chopina, a przy fortepianie wystąpił Krzysztof Książek – tegoroczny reprezentant Polski w Konkursie Chopinowskim.

W czerwcu 2015 zostałam laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego. Dzięki temu miałam przyjemność uczestniczyć w koncercie laureatów na Zamku Królewskim w Warszawie.

Moją przyszłość wiążę z muzyką i mam nadzieję, że te największe sukcesy dopiero przede mną. Wierzę, że połączenie ciężkiej pracy i pasji pozwoli mi spełniać marzenia, zwiedzać świat i prowadzić ciekawe życie.

ada IIIb

 

Category: Sukcesy pozaszkolne uczniów

Comments are closed.