03-04-2017 do 24-05-2017 – Klasa 1a – p. B. Czeladzka – Lekcje z klasą

| 29 maja 2017

„Lekcje z klasą” to projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci. Uczniowie kl. 1a od 3 kwietnia do 24 maja brali udział w cyklu ciekawych zajęć w oparciu o zestaw edukacyjny dla klas I-III „Profesor Szkiełko i tropiciele”. Inspirująca gra pomogła rozwijać kompetencje społeczne uczniów związane z emocjami, relacjami oraz twórczym rozwiązywaniem problemów. Tropiciele z kl. 1a rozpoczęli podróż, teleportując się z sali lekcyjnej do świata gry za pomocą Teleportu. Najpierw przedostali się na Wyspę Emocji, gdzie spotkali detektyw Empatię. Potem przemierzyli Las Emocji, Kopalnię Talentów i odwiedzili Wioskę Filiżanek. W trakcie wędrówki uczestniczyli w zajęciach: „Jak ludzie przeżywają emocje?”,  „Jak wydobywa się emocje?”, „Jak ukryć emocje w filiżance?”. Następnie łodzią przedostali się na Archipelag Dobrych Relacji i uczestniczyli w zajęciach: „Kto w rodzinie jest najważniejszy?”, „Czym ludzie różnią się między sobą?”Kreatywnie rozwiązując rożne problemy, tropiciele udali się na Planetę Twórczego Myślenia. Uczestniczyli w zajęciach: „Ile pomysłów mieści się w głowie?”. W końcu udało im się podnieść temperaturę na Planecie i osuszyć niszczące ją Bagna-bez-pomysłów. W ten sposób uratowali Profesora Szkiełkę z opresji, a świat od utraty umiejętności twórczego myślenia. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali Paszport tropiciela i kosmolotem wrócili do szkoły. Trwająca kilka lekcji podróż przeniosła nas w baśniowy świat i stała się niezapomnianą przygodą i nauką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej podróży.

wych. Beata Czeladzka

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/8ZcwXDP2yRxW8ma56