06-06-2017 r. – Klasa II b – p. Ż. Galica – Spotkanie z uczniami SP 68

| 18 czerwca 2017

„Ludzie listy piszą…” – jak mówi piosenka, ale czy na pewno? Niestety listy zostały już zastąpione nowoczesnymi formami przekazu informacji. Jednak uczniowie klasy II b w ramach nauki pisania listów, uaktywnili tą formę i jak się okazało uzależnili się od niej!:)

Żeby nauka była przyjemna dla uczniów i nie stanowiła męczącego aspektu dnia, który wykonuje się, bo „pani każe”, uczniowie II b przez cały drugi semestr, pisali listy z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 68 w Krakowie. Pierwsze listy były formą zapoznawczą, w której uczniowie pisali o swoich zainteresowaniach, rodzinie i klasie. Każde dziecko starało się jak najlepiej i najładniej przygotować list. Uczniowie po wymianie kilku listów, przesyłali sobie swoje portrety, które malowali na lekcji, a potem zdjęcia w celu zweryfikowania podobieństwa. Do listów wrzucali niespodzianki dla rówieśników, co wprowadzało wiele radości i motywacji do większych starań.

Dnia 6 czerwca uczniowie klasy II b spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 68
w celu poznania się w rzeczywistości. Oczekiwaniom w naszej klasie towarzyszyła ogromna ciekawość nowych kolegów i koleżanek. Uczniowie wraz z ich rodzicami przygotowali uroczysty poczęstunek dla naszych gości. Gdy usłyszeliśmy pukanie do naszych drzwi, w klasie nastała chwila ciszy i pojawił się mały stres!:)

W tym dniu uczniowie świetnie się razem bawili. Mieli mnóstwo zabaw integracyjnych, musieli rozpoznać swoją koleżankę lub kolegę, z którymi pisali list, a także sporo tańczyli. Żeby umożliwić uczniom rozmowę to podczas poczęstunku uczniowie II b mieli za zadanie zadbać o swoją koleżankę/ kolegę i cały dzień im towarzyszyć!

Wielu uczniów zaprzyjaźniło się ze sobą i postanowiło, oczywiście po wyrażaniu zgody rodziców, pisać ze sobą listy przez okres wakacyjny!

Kolejny raz wszyscy uczniowie spotkają się na Zielonej Szkole już w przyszłym roku!

Wychowawca II b: Żaneta Galica

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć i filmików ze wspólnej zabawy: https://www.flickr.com/gp/134705027@N08/9x7H88

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.