08-03-2017 r. – X edycja Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

| 12 marca 2017

8 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ul. Rajska 1 odbyła się X edycja Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały: na poziomie klas  I-II – Maja Pelczar, 2a; na poziomie klas III-IV –  Magdalena Gajzler, 3b; na poziomie klas V-VI – Anna Dudek, 6b.

W konkursie uczniowie prezentowali przygotowane do czytania fragmenty utworu literackiego twórcy piszącego o Małopolsce lub autora wywodzącego się z naszego regionu.

Uczennice z naszej szkoły czytały fragmenty książek: Barbary Gawryluk  „Dżok. Legenda o psiej wierności”,  L. J. Kern „Proszę słonia”, Barbara Gawryluk „Dziewczynka z fotografii”. Uczennice otrzymały dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz książki. Po konkursie odwiedziłyśmy Wypożyczalnię Książki Mówionej i Brajlowskiej, która gromadzi i udostępnia zbiory dla osób niewidomych i słabowidzących. Pani bibliotekarka zaprezentowała nam książki pisane alfabetem Braille’a, jakże odmienne od tych, z których korzystamy na co dzień.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki