12-04-2017 r. – Klasa II b – p. Ż. Galica – Wyjście do Muzeum Józefa Mehoffera w ramach projektu „Szkoła w muzeum – ucieczka z ławek”

| 3 maja 2017

Dnia 12 kwietnia uczniowie klasy II b byli w Muzeum Józefa Mehoffera w ramach projektu  „Szkoła w muzeum – ucieczka z ławek”. W ramach tego projektu nauczyciel może bezpłatnie przeprowadzić godzinną lekcję ze swoją klasą w wybranym oddziale Muzeum Narodowego. Uczniowie klasy II b skorzystali z takiej możliwości i poznali życiorys i twórczość znanego polskiego artysty. Zajęcia w bardzo ciekawy sposób poprowadził rodzic jednej z uczennic. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od śniadania w ogrodzie Mehoffera i spaceru polegającego na poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Następnie zwiedziliśmy muzeum. Uczniowie przez pracę własną utrwalali informacje o artyście, zatem w tym dniu każdy zaprojektował własny ogród, poznał pojęcie „sztuka użytkowa” poprzez wykonanie pracy plastycznej. Ponadto,
w nawiązaniu do obrazów artysty uczniowie utrwalili znajomość ptaków i roślin.
W ramach zajęć lekcyjnych w szkole utrwalili wiadomości i wykonali wiele różnych prac, które można obejrzeć w galerii naszych zdjęć.

Wychowawca II b: Żaneta Galica

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/fuN6f7AkWA7vF8kE9

Category: Wydarzenia klasowe

Comments are closed.