16-05-2017 r. – Spotkanie autorskie z Panią Grażyną Bąkiewicz

| 21 maja 2017

16 maja uczniowie naszej szkoły z klas 3a, 5a, 5b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Grażyną Bąkiewicz. Spotkania były organizowane w Bibliotece Kraków, Filia 48 (os. Boh. Września 26) i Filia 59 (os. Zgody 7). Grażyna Bąkiewicz jest historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Za swoją twórczość uzyskała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatką I nagrody IBBY. Powieść autorki ,,O Melba!” została uznana książką roku 2002, a ,,Stan podgorączkowy” i ,,Będę u Klary” nominowane były do nagrody IBBY. W trakcie spotkania autorka w ciekawy sposób opowiadała uczniom o początkach swojej kariery, studiach historycznych i dziennikarskich, wspominała swoje pierwsze próby pisarskie ze szkoły podstawowej. Wskazując na „Korniszonka” autorka opowiedziała, iż większość historii bohaterów, splotów zdarzeń, które przelała na papier jest prawdziwa. Usłyszane historie przez blisko 30 lat pracy w szkole, zarówno od swoich uczniów, jak i własnych dzieci stały się inspiracją do opisania niezwykłych przygód i wydarzeń. Opowiadając po części fabułę książek zachęciła dzieci do samodzielnej lektury. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze.

Uczniom naszej szkoły nieobca jest twórczość Grażyny Bąkiewicz. Na jednym ze spotkań DKK rozmawialiśmy o książce „Ale kino”, która wszystkim czytelnikom bardzo się podobała. W naszej szkolnej bibliotece dostępne są następujące pozycje pisarki: „Korniszonek, „0 : 1 dla Korniszonka”, „A u nas w domu”, „Opowieści dzieci fabrykanta”, „Ale kino”, „Ada strażniczka skarbu”, „Ale historia… Mieszko, ty wikingu!”, „Ale historia… Kazimierzu, skąd ta forsa”, „Mówcie mi Bezprym”, „Piastowskie orły – Zdarzyło się w Polsce”, „Od morza do morza – Zdarzyło się w Polsce”.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki