19-04-2017 r. – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – książka Zofii Beszczyńskiej „Jajko księżyca”

| 23 kwietnia 2017

19 kwietnia 2017 r. odbyło się w czytelni szkolnej  kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu przedmiotem naszej dyskusji była książka Zofii Beszczyńskiej „Jajko księżyca”, która została Książką Roku 2011. Bohaterką książki jest dwunastoletnia Anabella. Książka zaczyna się zwyczajnie. Do domu naprzeciwko tego, w którym mieszka Anabella i jej mama wprowadza się tajemniczy nieznajomy. Mężczyzna organizuje bal , na który zostają też zaproszone mama z córką. Powieść opisuje wydarzenia, które wydarzyły się właśnie na tym balu, a które niewiele mają wspólnego z naszą rzeczywistością. W książce panuje niesamowity chaos, jednym słowem poplątanie z pomieszaniem. Udało nam się jednak odnaleźć nawiązanie do Alicji z Krainy Czarów i do Królowej Śniegu.  My również próbowaliśmy wcielić się w autora i za pomocą kostek Story Cubes stworzyć swoją własną historię. W spotkaniu wzięło udział 10 uczniów, jednak tym razem książka otrzymała od wszystkich uczniów ocenę negatywną. Może do pewnych książek musimy dopiero dorosnąć…?

Na następne spotkanie DKK zapraszam do czytelni szkolnej 17 maja o godz. 13.30.

W tym dniu będziemy rozmawiali o książce Renaty Piątkowskiej „Przygoda ma kolor niebieski”. Zapraszam.

Category: Działalność Biblioteki