19-06-2017 r. – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – książka Iwony Czarkowskiej: „Szarlotka pachnąca marzeniami”

| 19 lipca 2017

19 czerwca odbyło się w czytelni szkolnej ostatnie w roku szkolnym 2016/2017 spotkanie z cyklu: Dyskusyjny Klub Książki. W tym dniu rozmawialiśmy o książce Iwony Czarkowskiej: „Szarlotka pachnąca marzeniami”, książce niezwykle sympatycznej i apetycznej, jak stwierdziliśmy wszyscy. Bohaterką powieści jest Tuśka, a właściwie Karolina lub jak ją nazywa kucharz Bazyli Szarlotka. Dla Patryka jest znowu Szalotką. Karolina przyjeżdża do Pensjonatu Pod Czterema Zegarami, gdzie pracują jej rodzice. Dziewczyna ma niezwykły dar, a mianowicie nieprzeciętny węch, dzięki któremu jest w stanie rozpoznać składniki przyrządzanych potraw, czym natychmiast zaskarbia sobie sympatię roztargnionego kucharza Bazylego. Wspólnie próbują odnaleźć zaginiony przepis dziadka Bazylego na potrawę, która zapewni kucharzowi zwycięstwo w konkursie kulinarnym. W książce spotykamy wiele innych ciekawych postaci, Szarlotkę spotyka mnóstwo zwariowanych przygód, tajemnic, zagadek i poznaje przepisy na wspaniałe potrawy. Aby być bliżej Tuśki my również pozwoliliśmy sobie na degustację wspaniałego ciasta z truskawkami.

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszam wszystkich miłośników delektowania się literaturą piękną we wrześniu. Tematem naszej dyskusji będzie książka Romka Pawlaka: „Czapka Holmesa”.

Category: Działalność Biblioteki