22-03-2017 r. – Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

| 26 marca 2017

22 marca w czytelni szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu rozmawialiśmy o debiutanckiej powieści Katarzyny Wasilkowskiej: „Jowanka i gang spod Gilotyny”. Jowanka właśnie wprowadziła się z tatą do mieszkania w nowym bloku i tęskni za mamą. Chociaż wcale się nie stara, wypadki same ją znajdują. Inni bohaterowie książki, to Franek, Wawrzek i Tomaszek, którzy są najlepszymi kumplami i marzą o przygodach. Tematyka książki dotyka wielu ważnych spraw, uczy nas m.in. tolerancji, uwrażliwia na innych, porusza wiele spraw tak istotnych dla młodego czytelnika.

Znaleźliśmy w tej książce analogie do poprzednio czytanej książki R. Kosika „Amelia i Kuba. Godzina duchów”. Spróbowaliśmy się sami wcielić w poszukiwaczy przygód i stworzyć swoją wspólną opowieść.

Na kolejne DKK zapraszam do czytelni szkolnej we środę – 19 kwietnia. Zaczynamy o godz. 13.30. W tym dniu będziemy dzielić się wrażeniami z książki: Zofii Beszczyńskiej: „Jajko księżyca”.

Zapraszam – Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki