24-04-2017 r. – etap wojewódzki Tematycznego Konkursu Informatycznego „Małopolskie Baltie 2017”

| 7 maja 2017

Tematyczny Konkurs Informatyczny „Małopolskie Baltie 2017” dla uczniów szkół podstawowych rozpoczął się 17 listopada 2016 r. etapem szkolnym. Do etapu szkolnego w naszej szkole przystąpiło 10 uczniów z klas IV-VI.

W rankingu wojewódzkim po etapie szkolnym Szymon Józefczyk zajął 3 miejsce, Olga Małkowska 17 miejsce, Krzysztof Jagoda 43 miejsce, Anastazja Gierlak 237 miejsce, Piotr Budziński 473 miejsce, Henryk Kosała 535 miejsce, Jerzy Pochopień 614 miejsce, Joanna Kapanowska 654 miejsce, Milena Lewandowska 857 miejsce, Piotr Czajka 1289.

Do etapu rejonowego z całego województwa zakwalifikowało się 500 uczniów. Etap rejonowy odbył się  14 lutego 2017 r. w kilkunastu szkołach województwa, w siedmiu komisjach rejonowych. Nasi uczniowie przystąpili do etapu rejonowego w naszej szkole, ponieważ p. Zuzanna Gawlas była Przewodniczącą Komisji Rejonowej nr 3 i organizowała etap rejonowy dla szkół z Nowej Huty, dla szkół z powiatu krakowskiego i proszowickiego. W naszej szkole w etapie rejonowym wzięło udział 18 uczniów. Oprócz uczniów z naszej szkoły byli uczniowie ze Szkoły Podstawowe nr 144, Szkoły Podstawowej z Poskwitowa i Szkoły Podstawowej z Radziemic.

W rankingu wojewódzkim po etapie rejonowym Szymon Józefczyk zajął 20 miejsce, Krzysztof Jagoda 21 miejsce, Piotr Budziński 168 miejsce, Olga Małkowska 285 miejsce, Anastazja Gierlak 388 miejsce.

Do etapu wojewódzkiego z całego województwa zakwalifikowało się 100 uczniów. Etap wojewódzki odbył się 24 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie, ul. Loretańska 16. W etapie wojewódzkim uczniowie rozwiązywali 8 zadań w czasie 120 minut i sami wysyłali zadania na serwer konkursowy.

W rankingu wojewódzkim po etapie wojewódzkim Krzysztof Jagoda zajął 27 miejsce, a Szymon Józefczyk zajął 42 miejsce. Uczniowie uzyskali tytuł Finalisty Tematycznego Konkursu Informatycznego „Małopolskie Baltie 2017”.

Uczniom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w programowaniu.

Zuzanna Gawlas

Category: Konkursy informatyczne