24-04-2017 r. – Nagrody „Laury olimpijskie” dla finalistów i laureatów turniejów, konkursów wojewódzkich i olimpiad ogólnopolskich w roku szkolnym 2015/2016

| 3 maja 2017

686 krakowskich uczniów znalazło się w roku szkolnym 2015/2016 w gronie finalistów i laureatów turniejów, konkursów wojewódzkich i olimpiad ogólnopolskich. Za te osiągnięcia zostali uhonorowani przez Miasto – odebrali „Laury olimpijskie”, czyli dyplomy oraz bony na zakupy edukacyjne.

Nagroda „Laur olimpijski” została ustanowiona w 2005 roku uchwałą Rady Miasta Krakowa. Jest częścią Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Każdy uczeń otrzymuje dyplom oraz bon, który może zrealizować w kilkunastu placówkach na terenie miasta Krakowa. Za bon można kupić pomoce naukowe (książki, albumy, encyklopedie) oraz sprzęt multimedialny. Bony mają różną wartość – w zależności od liczby turniejów, konkursów i olimpiad.

24 kwietnia w auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 (ul. Rzeźnicza 4) nagrody odebrało 154 uczniów szkół podstawowych (samorządowych i niesamorządowych).

Wśród nagrodzonych uczniów byli uczniowie naszej szkoły oraz ubiegłoroczni absolwenci:

Szymon Józefczyk uczeń klasy 6a – Laureat Tematycznego Konkursu Informatycznego Małoplskie Baltie 2016

Krzysztof Jagoda uczeń klasy 6a – Finalista Tematycznego Konkursu Informatycznego Małoplskie Baltie 2016

Henryk Kosała uczeń klasy 6a – Finalista Tematycznego Konkursu Informatycznego Małoplskie Baltie 2016

Wiktor Chudy absolwent – Finalista Tematycznego Konkursu Informatycznego Małoplskie Baltie 2016

Michał Karolak absolwent – Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Michał Dobranowski absolwent – Finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego

Małgorzat Szot uczennica klasy 6b – finalistka Konkursu „Nasz bohater – Tadeusz Kościuszko”

Nagrody wręczał pan Dariusz Domajewski, zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji. gratulując uczniom wspaniałych osiągnięć. Przekazał gratulacje rodzicom i nauczycielom, którzy się opiekowali uczniami i przygotowywali ich do zawodów. Życzył uczniom dalszych sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych.

Uczniów do konkursów przygotowywali nauczyciele: p. Wanda Bronkowska, p. Zuzanna Gawlas, p. Jadwiga Krochmal.

Zuzanna Gawlas

Więcej zdjęć: https://goo.gl/photos/NcbqWzDt8PaJNo9Z7