25-09-2017 r. – Dyskusja na temat książki Romka Pawlaka „Czapka Holmesa” w ramach DKK

| 15 października 2017

25 września w czytelni szkolnej odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu rozmawialiśmy o książce Romka Pawlaka: „Czapka Holmesa”.

Romek Pawlak to laureat prestiżowej nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Bohaterem „Czapki Holmesa” jest jedenastoletni Marcin, uczeń podstawówki. Kryminalny wątek, jak wspólnie oceniliśmy, nie jest zbyt oryginalny, a zagadka Czarnego Zająca, to wątek zbyt naiwny dla naszych klubowiczów. Zgodziliśmy się jednak, że książka nam się podoba, a problemy z jakimi mierzy się Marcin (szkoła, rozpadające się małżeństwo rodziców) są zrozumiałe dla młodego czytelnika. Książka „Czapka Holmesa”, to opowieść o przyjaźni, szkole, rodzinie, akceptacji oraz wpływie przeczytanych lektur na nasze życie. Nam również udało się odnaleźć nawiązanie do wcześniej omawianych na DKK lektur oraz stworzyć swoją własną historię kryminalną. Tych, którzy chcieliby przeczytać książkę, zapraszam do biblioteki szkolnej.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki