28-09-2017 r. – Nagroda Ministerstwa Edukacji Narodowej za Pilotaż Programowania

| 15 października 2017

W czwartek 28 września 2017 r. p. dyrektor Małgorzata Dobrucka w towarzystwie Małopolskiego Kuratora Oświaty pani Barbary Nowak, odebrała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za innowację pedagogiczną przeprowadzoną w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła w Pilotażu Programowania.

Nagrody wręczał p.Rafał Lew–Starowicz – Zastępca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej, podczas uroczystej gali podsumowującej Pilotaż Programowania. Uroczystość odbyła się w Warszawie w hotelu Mercure. Szkoła otrzymała dyplom, a p. Zuzanna Gawlas czytnik e-booków.

Chęć udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne zgłosiło w ubiegłym roku ponad 2000 szkół. Głównym celem Programu MEN było wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania.

W naszej szkole autorem innowacji jest p. Zuzanna Gawlas. Innowacja została udostępniona do realizacji nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 144.
W naszej szkole naukę programowania w klasach III-VI prowadziła p. Zuzanna Gawlas, w klasach II p. Tomasz Makuła, w klasach I p. Beata Czeladzka, p. Elżbieta Bazan. Dodatkowe zajęcia przygotowujące uczniów do konkursu prowadziła p. Zuzanna Gawlas.

 

 

 

 

Informacja na stronie MEN: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/podsumowanie-pilotazowego-programu-programowania-poznalismy-wyroznionych.html

Informacja w serwisie społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-126-im-Komisji-Edukacji-Narodowej-w-Krakowie-247014139122172/

 

Category: Osiągnięcia

Comments are closed.