29-03-2017 r. – XI Wojewódzki Konkurs Mitologiczny „W kręgu mitów i kultury antycznej”

| 29 maja 2017
29 marca 2017 roku członkowie koła historycznego wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Mitologicznym „W kręgu mitów i kultury antycznej” zorganizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Tegoroczna tematyka konkursu dotyczyła osiągnięć mieszkańców starożytnej Mezopotamii i greckich bogów olimpijskich. Uczniowie odpowiadali na wiele pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpiło 31 maja 2017 roku w głównej siedzibie organizatora przy ul Wietora 15.

Zaszczytne drugie miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły  Krzysztof Jagoda z klasy 6a, ponadto wyróżnienia zdobyli: Szymon Józefczyk –  klasa 6a i Szymon Caba – klasa 5a, nagrodzeni uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe i dyplomy.
Opiekę naukową pełniła nauczycielka historii – Jadwiga Krochmal. Nagrodzonym uczniom serdecznie  gratulujemy!

Category: Konkursy humanistyczne