Klasa 1a – p. Beata Czeladzka – Programowanie z Baltiem

| 17 września 2017

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie kl. 1a uczestniczyli w zajęciach komputerowych.  Wykonywane podczas zajęć ćwiczenia sprzyjały zdobywaniu umiejętności posługiwania się komputerem i programami komputerowymi. W pierwszym okresie rysowali i malowali rysunki w programie Paint oraz podpisywali je zmieniając kolor i wielkość czcionki. W drugim okresie uczniowie systematycznie poznawali podstawowe możliwości pracy w programie Baltie. Uczyli się budować, zmieniać i uzupełniać sceny. Bawili się liczbami dodając, odejmując, porównując i porządkując. Układali podpisy z sylab i wyrazów do rysunków na scenie. W ten sposób utrwalali wybrane treści z różnych edukacji np. matematycznej, polonistycznej i plastycznej. Dowiedzieli się też jak bezpiecznie korzystać z komputera i Internetu.

wych. Beata Czeladzka

Category: Wydarzenia klasowe