04-04-2018 r. – Klasa 4b – p. Z. Gawlas – Wycieczka do Stacji Doświadczalnej Katedry Biotechnologii Zwierząt na Bielanach

| 8 kwietnia 2018

4 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 4b wyjechali do Stacji Doświadczalnej Katedry Biotechnologii Zwierząt na Bielanach na zajęcia z pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego. Zajęcia poprowadziła pani dr hab. Edyta Molik z Katedry Biotechnologii Zwierząt. Pani doktor korzystając z prezentacji multimedialnej opowiadała uczniom o hodowli owiec, o różnych rasach owiec, a także o produktach uzyskiwanych z owiec. Następnie uczniowie udali się do owczarni. Stado liczy 60 owiec różnych ras. W stadzie jest trzech samców – tryków oraz 9 jagniąt. Uczniowie karmili owce suchym chlebem, a jagnięta mogli brać na ręce i nakarmić mlekiem z butelki przez smoczek. Wizyta w owczarni dostarczyła uczniom nowej wiedzy i sprawiła im wiele radości.

Zuzanna Gawlas

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/0pvuuzrpygYiBTmD3