04-04-2018 r. – Spotkanie uczniów klas I-IV z pisarzem Krzysztofem Petką

| 8 kwietnia 2018

4 kwietnia 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Krzysztofa Petka, autora powieści sensacyjno-detektywistycznych, dziennikarza, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania. Pan Petek promował swoją książkę: „Spokojne wakacje”, przedstawiając fotografie z mazurskiej wyprawy, która była inspiracją do napisania książki. Ponadto mieliśmy okazję zobaczyć slajdy z dalekich egzotycznych podróży autora do Brazylii, nad Amazonkę i do Jakucji. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali barwnych opowieści podróżnika na temat prezentowanych zdjęć, które wywoływały serię „ochów” i „achów”… Pisarz zachęcał do przeczytania książki, opowiadając o przygodach trzech chłopców i innych barwnych postaciach, które pojawiają się na łamach powieści. Odpowiadał na pytania czytelników, a na zakończenie spotkania podpisywał swoją książkę, zachęcając do wakacyjnej wyprawy, podczas której wielbiciele zagadek będą mogli sami zabawić się w detektywów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas   I-IV.

Anna Szczepaniak-Korczyńska

Category: Działalność Biblioteki