06-02-2018 r. – Dyskusja na temat książki Lloyda Alexandra „Kroniki Prydainu. Księga Trzech” w ramach DKK.

| 11 marca 2018

6.02.2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się kolejny Dyskusyjny Klub Książki (DKK). Spotkanie zostało poświęcone rozważaniom na temat książki Lloyda Alexandra „Kroniki Prydainu. Księga Trzech”. Każdy z uczestników miał szansę wypowiedzieć się na jej temat oraz opowiedzieć o wrażeniach i odczuciach, które towarzyszyły czytelnikom podczas czytania powieści. Jak wiadomo każda książka ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Również w tej debacie nie zabrakło głosów za i przeciw niej. W dużej mierze zależy to od tego, jaki kto preferuje gatunek literacki. Jednym ten gatunek się podoba, ponieważ lubią elementy baśni, magii oraz nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, natomiast innym niekoniecznie musi się on podobać. Właśnie dlatego takie spotkania są poświęcone luźnej konwersacji o danym zagadnieniu, każdy ma prawo do własnego zdania. Spotkanie upłynęło w przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Myślę, że miłośnicy czytania i obcowania z książką na takich zgromadzeniach znajdą w nich coś dla siebie interesującego, porywającego, fascynującego, a także ekscytującego i ciekawego.

Wszystkich, którym bliska jest twórczość Marcina Szczygielskiego zapraszamy 13 marca, godz. 13.40 do czytelni szkolnej na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem będziemy rozmawiali o książce pt.: „CZARNY MŁYN”.

Natalia Celewska – studentka II roku bibliotekoznawstwa UP

Category: Działalność Biblioteki