07.05.2018 r.-11.05.2018 r. – Klasa 3a – p. Z. Cygan – Zielona szkoła w Zawoi

| 20 maja 2018

W dniach 7.05-11.05.2018 uczniowie klasy 3a z wychowawczynią przebywali na „zielonej szkole” w Zawoi. Mieszkaliśmy w pięknym ośrodku „Hanka” z fantastycznym widokiem na Babią Górę.

Program pobytu był bardzo ciekawy. Codziennie chodziliśmy na spacery po górkach i poznawaliśmy środowisko naturalne. Byliśmy w Parku Czarnego Daniela – z jeleniami, danielami, owcami. Na Hali Barankowej odwiedziliśmy Bacówkę i jedliśmy oscypki. Podczas gry terenowej, gdzie musieliśmy się wykazać sprytem, logicznym myśleniem oraz współpracą, szukaliśmy ukrytego skarbu. W Babiogórskim Parku Narodowym oglądaliśmy: zwierzęta i rośliny występujące na tym terenie, ciekawy film o pasmach górskich. Byliśmy też w starych domach w Skansenie Budownictwa Babiogórskiego. Szyliśmy patchworkowe baranki (pani bardzo nas pochwaliła) z resztek naturalnych materiałów. Robiliśmy figurki z siana – najczęściej kotki. Malowaliśmy na szkle w technice konturowej – większość malowała Zawoję. Na spotkaniu z rzeźbiarzem malowaliśmy drewniane ptaszki beskidzkie. Ciekawe było spotkanie z zawojskimi góralami, którzy prezentowali folklor góralski. Była „Noc filmożerców” oczywiście z popcornem, dyskoteka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czas szybko minął.

W dobrych humorach, bez kontuzji wróciliśmy do Krakowa.

Dziękujemy wszystkim w Zawoi za ciekawe, pełne wrażeń 5 dni naszego pobytu. Do zobaczenia Zawojo!

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/qyqnRycWTVmqP3DW8

Category: Wydarzenia klasowe