09-02-2018 r. – Apel podsumowujący pracę uczniów klas IV-VII w I okresie roku szkolnego 2017/2018

| 4 marca 2018

9 lutego 2018 r. odbył się apel podsumowujący pracę uczniów klas IV-VII w I okresie roku szkolnego 2017/2018.

Apel prowadziły przedstawiciele SU Małgorzata Hojda i Anna Dudek.  Apel przygotowali opiekunowie SU p. Iwona Boczniewicz i p. Piotr Banasiak

Na apelu zostali wyróżnieni uczniowie za wysokie wyniki w nauce, za osiągnięcia w konkursach, za wolontariat.

Wyróżnieni uczniowie odebrali gratulacje od pani Dyrektor Małgorzaty Dobruckiej.

SUKCESY SZKOLNE W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 KLASA IV A           

Wychowawca: pani Małgorzata Bednarz

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Dziemba Michalina 5,00 zachowanie wzorowe
  2. Gaś Paweł 5,00 zachowanie bardzo dobre
  3. Hołda Gabriela 5,00 zachowanie wzorowe
  4. Jarzmik Bernard 4,82 zachowanie bardzo dobre
  5. Mularczyk Paulina 4,82 zachowanie wzorowe
  6. Niemiec Zuzanna 5,27 zachowanie wzorowe
  7. Pytka Szymon 5,09 zachowanie wzorowe
  8. Wawro Aleksandra 4,91 zachowanie wzorowe

Średnia klasy: 4,36

 

KLASA IV B

Wychowawca: pani Zuzanna Gawlas

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Wróbel Paulina 5,45 zachowanie wzorowe
  2. Cygan Julia 4,91 zachowanie wzorowe
  3. Karaś Kaja 4,91 zachowanie bardzo dobre
  4. Kowalska Emilia 4,91 zachowanie wzorowe
  5. Rachwalik Gabriela 4,91 zachowanie bardzo dobre
  6. Zielińska Maria 4,91 zachowanie wzorowe

Średnia klasy: 4,36

 

KLASA V A

Wychowawca: pani Lucyna Bukalska

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Eryk Bednarczyk: 4,82 zachowanie bardzo dobre
  2. Wiktoria Wojtusik: 5,0 zachowanie wzorowe

Średnia klasy: 3.94

KLASA V B

Wychowawca: pani Sylwia Rąpalska

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Piotr Czajka 4,82 zachowanie bardzo dobre
    Średnia klasy: 4,19

    KLASA VI A

    Wychowawca: pani Marzena Pietrzak

    Uczniowie wyróżnieni:

    1. Pasternak Patrycja 5,20 zachowanie wzorowe
    2. Caba Szymon 5,18 zachowanie wzorowe
    3. Jagiełło Olivier 4,82 zachowanie bardzo dobre

    Średnia klasy: 4,18

     

 

KLASA VI B

Wychowawca: Wanda Bronkowska

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Joanna Kapanowska 5,55 zachowanie wzorowe
  2. Milena Lewandowska 5,09 zachowanie wzorowe
  3. Jeremi Jaworski 5,09 zachowanie bardzo dobre
  4. Kinga Zajdel 5,00 zachowanie wzorowe
  5. Julia Bartosik 4,91 zachowanie wzorowe
  6. Weronika Hardyn 4,91 zachowanie wzorowe

Średnia klasy: 4,52

KLASA VII A

Wychowawca: pani Iwona Boczniewicz

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Daniłoś Anna 5.00 zachowanie wzorowe
  2. Dębosz Paweł 4,91 zachowanie bardzo dobre
  3. Jabłońska Ewa 5,36 zachowanie wzorowe
  4. Jabłoński Adam 5,29 zachowanie wzorowe
  5. Jagoda Krzysztof 5,43 zachowanie wzorowe
  6. Józefczyk Szymon 5,29 zachowanie wzorowe
  7. Kosała Henryk 5,21 zachowanie wzorowe
  8. Kruszelnicki Paweł 5,43 zachowanie bardzo dobre
  9. Małkowska Olga 5,29 zachowanie wzorowe
  10. Mądro Aleksandra 5,21 zachowanie wzorowe
  11. Pisarczyk Oliwia 4,93 zachowanie wzorowe

średnia klasy: 4,50

KLASA VII B

 

Uczniowie wyróżnieni

Wychowawca: pan Tomasz Makuła 

  1. Dudek Anna 5,57 zachowanie wzorowe

                                  (najwyższa średnia w szkole!!!)

  1. Miszczuk Maria 5,36 zachowanie wzorowe
  2. Adamowicz Artur 5,00 zachowanie wzorowe
  3. Szot Małgorzata 4,79 zachowanie wzorowe

Średnia ocen klasy: 3,68

SZKOLNE I POZASZKOLNE KONKURSY

Dnia 22 XI 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 126 odbył się już po raz piętnasty Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Nowohuccy mistrzowie ortografii, w którym uczestniczyli uczniowie klas V-VII nowohuckich szkół podstawowych.
W części finałowej naszą szkołę reprezentowali: Anna Dudek, Aleksandra Mądro, Oliwia Pisarczyk, Joanna Kapanowska i Ewa Jabłońska, która otrzymała wyróżnienie w finale!

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe, dyplom mistrza ortografii oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Dzielnicy XV. Organizatorami konkursu były panie: Iwona Boczniewicz i Lucyna Bukalska.

 

W 1. okresie uczniowie uczestniczyli także w Małopolskim Konkursie Humanistycznym, do etapu rejonowego oraz do finału zakwalifikowała się Anna Dudek, pod opieką pani Lucyny Bukalskiej.

 

Z matematyki odbył się Wojewódzki Konkurs Krakowska Matematyka 2017/2018 Wolność zaczęła się w Krakowie. W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas IV – VI.
Wyniki etapu szkolnego konkursu:

I m. na poziomie klas czwartych Paweł Gaś IV a

I m. na poziomie klas piątych    Marcin Nowak V a

I m. na poziomie klas szóstych Joanna Kapanowska VI b

Nikt nie przeszedł do etapu międzyszkolnego.

 

Pozostałe konkursy matematyczne to Małopolski Konkurs Matematyczny dla klas     V-VII – do finału zakwalifikował się Szymon Józefczyk i Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Olimpus dla klas IV-VII (jeszcze nie rozstrzygnięty). Uczniów do konkursów przygotowali pani Wanda Bronkowska i pan Tomasz Makuła.

 

Z historii odbył się szkolny konkurs o patronie szkoły KEN:

I m. Milena Lewandowska VI b

II m. Szymon Caba VI a

III m. Joanna Kapanowska VI b

 

Kolejnym konkursem była Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Tytuł laureata zdobyła Anna Dudek 7b. Uczniów do konkursów przygotowała pani Jadwiga Krochmal.

 

Z j. angielskiego odbyły się konkursy: szkolny konkurs Christmas carol oraz kuratoryjny Małopolski Konkurs Języka Angielskiego.

W konkursie Christmas carol zwycięzcami zostali:

I m. Antoni Cagara , Szymon Pytka i Paweł Gaś IV a

II m. Michalina Dziemba IV a

III m. Małgorzata Hojda i Dominika Kowacka VI a.

W konkursie kuratoryjnym z j. angielskiego do następnego etapu przeszli Anna Dudek i Artur Adamowicz VII b oraz Piotr Dębosz, Ewa Jabłońska, Adam Jabłoński, Szymon Józefczyk, Olga Małkowska, Aleksandra Mądro z klasy VII a.
Do finału zakwalifikowała się Aleksandra Mądro.

Uczniów do konkursów przygotowały panie Małgorzata Bednarz i Sylwia Rąpalska.

 

Z informatyki odbyła się XII polska edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr – Junior dla uczniów klas VII. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas VII. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

– z kl. VII a: Olga Małkowska, Henryk Kosała, Krzysztof Jagoda, Adam Jabłoński, Szymon Józefczyk i Paweł Kruszelnicki,

– z kl. VII b: Maria Miszczuk, Alicja Gumula oraz Artur Adamowicz.

Z informatyki również odbyła się XII polska edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr – Benjamin dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięło udział          11 uczniów z klas IV – VI. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:

Paweł Gaś, Maria Zielińska, Gabriela Rachwalik, Julia Cygan, Filip Marcinkowski,

Szymon Palewicz, Wiktoria Wojtusik, Piotr Budziński, Jakub Gawroński i Jeremi Jaworski.

Uczniów do konkursów przygotowała pani Zuzanna Gawlas.

 

W szkole odbyły się jeszcze konkursy zorganizowane przez panią Annę Szczepaniak-Korczyńską.

W szkolnym konkursie kolęd i pastorałek w kategorii grupowej klas IV – VII:

– III m. uzyskały Ania Dudek, Marysia Miszczuk VII b, Dalia Karbownik VI a oraz Jarosław Kowalczyk VI b,

– wyróżnienia otrzymali: Emilia Kowalska, Elena Karbownik i Julia Cygan IV b oraz Rafał Siemieński IV a,

Wśród występów indywidualnych:

I m. Paweł Gaś IV a

II m. Małgorzata Hojda 6a

W szkolnym konkursie recytatorskim na poziomie klas IV – VII:

I m. Paulina Wróbel IV b

II m. Ania Dudek VII b

III m. Michalina Dziemba IV a

Wyróżnienia: Małgorzata Szot i Alicja Gumula VII b

 

W XV Jubileuszowym Krakowskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Polskiej z Okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości w kategorii soliści starsi, II miejsce zajął Jarosław Kowalczyk z kl. VI b.

 

SZKOLNI WOLONTARIUSZE

Przyznano wyróżnienie za udział w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci z niepełnosprawnością w Simply Supermarket, organizowanych przez Fundację Promień Nadziei we współpracy z naszą szkołą.

Wyróżnienia dla:

Adriana Kalety, Pawła Chudego, Dawida Drożdża, Gabrieli Hałoń, Natalii Mikundy, Grzegorza Dzioby, Karola Orzechowskiego, Kingi Guzik, Eweliny Twardosz, Izabeli Sułowskiej, Dalii Karbownik, Dominiki Kowackiej, Damiana Kalety, Łucji Twardosz, Oliwii Pisarczyk, Daniela Markusa, Mateusza Pawluka
Gratulujemy także Henrykowi Kosale z klasy 7a za aktywny udział w działaniach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W 1. OKRESIE

 W październiku na terenie naszej szkoły odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego zatytułowana Jesienny bukiet na Święto Szkoły. Uczniowie klas IV-VII zgromadzili na drugim piętrze wspaniałe bukiety pełne liści, kwiatów i innych jesiennych akcentów, dzięki czemu korytarz nabrał uroku złotej polskiej jesieni! Bardzo Wam za to dziękujemy!!!

Dnia 18 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 169 uczniów i nauczycieli.

W wyniku wyborów wyłoniono władze naszego samorządu, przewodniczącym został: Michał Urbanowicz, zastępcą: Małgorzata Hojda, sekretarzem: Anna Dudek.

W listopadzie odbył się konkurs fotograficzny Jesień w obiektywie, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. A oto wyniki konkursu:

Kategoria: Krajobraz jesienny

I m. Aleksandra Wawro kl. IV a

II m. Gabriela Hołda kl. IV a

III m. Wiktor Mleczek kl. VII a

Wyróżnienie: Gabriela Hołda i Aleksandra Wawro kl. IV a,

Kategoria: Portret (symbol) Jesieni

I m. Beata Budek kl. V b

II m. Krzysztof Jagoda kl. VII a

III m. Karol Orzechowski kl. V b

Wyróżnienie: Aleksandra Wawro kl. IV a

W listopadzie i grudniu prowadziliśmy akcje charytatywne:

– Góra grosza,

– Świąteczne Kartki Dobroczynne oraz wspieraliśmy w działaniu nauczycieli przyrody przy akcji Gwiazdka dla zwierzaka. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i szczodrość. Warto pomagać!

W grudniu odbył się także konkurs: Świąteczny stroik. Dzięki waszemu zaangażowaniu korytarz drugiego piętra znowu ozdobiły piękne kompozycje bożonarodzeniowe. A oto wyniki konkursu:

I m. Anna Dudek, VII a

II m. (równorzędnie) Gabriela Hołda 4a i Beata Budek V b

III m. Wiktoria Sikora VII a

Wyróżnienie: Karol Orzechowski 5b

Przez cały semestr działała także redakcja gazetki szkolnej 126 Cześć! w drugim, świątecznym numerze znalazła się krzyżówka Pana Banasiaka, a nagrodę za jej rozwiązanie zdobyła Anna Dudek VII b.

Zdjęcia z apelu p. Piotr Banasiak: https://photos.app.goo.gl/rMw3ZKp7vFUsLjFA2

Category: Uroczystości szkolne

Comments are closed.