21-06-2018 r. – Uroczysty apel klas IV-VII podsumowujący pracę w II okresie

| 2 lipca 2018

W czwartek 21 czerwca 218 r. odbył się uroczysty apel klas IV-VII podsumowujący pracę w II okresie przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego panią Iwonę Boczniewicz i pana Piotra Banasiaka.  Apel poprowadziły Małgorzata Hojda i Anna Dudek.

Apel rozpoczął się od gratulacji uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. Pani Dyrektor uścisnęła dłonie wyróżnionym uczniom.

KLASA IV A

Michalina Dziemba                         5,09                wzorowe

Paweł Gaś                                         5,10                bardzo dobre

Gabriela Hołda                                5,09                wzorowe

Bernard Jarzmik                              4,91                bardzo dobre

Paulina Mularczyk                          5,00                wzorowe

Szymon Pytka                                  5,09                wzorowe

Aleksandra Wawro                         5,09                wzorowe

Agata Włosek                                  4,82                bardzo dobre

Adam Zarzycki                                4,91                wzorowe

Zuzanna Niemiec                             5,45                wzorowe

średnia klasy: 4, 41

wychowawca: pani Małgorzata Bednarz

KLASA IV B

Julia Cygan                                       5,00                wzorowe

Kaja Karaś                                        4,91                wzorowe

Emilia Kowalska                             4,91                wzorowe

Marcel Kuciński                              4,91                wzorowe

Gabriela Rachwalik                        4,91                wzorowe

Paulina Wróbel                                5,55                wzorowe

Maria Zielińska                               5,09                wzorowe

średnia klasy: 4,35

wychowawca: pani Zuzanna Gawlas

KLASA V A

Eryk Bednarczyk                            5,00                bardzo dobre

Anna Dycha                                     4,82                wzorowe

Marta Flaga                                     4,82                wzorowe

Marcin Nowak                                 4,91                bardzo dobre

Zofia Tomińska                               4,80                wzorowe

Wiktoria Wojtusik                          5,36                wzorowe

średnia klasy: 4,08

wychowawca: pani Lucyna Bukalska

KLASA V B

Beata Budek                                     4,82                wzorowe

Piotr Czajka                                      4,82                bardzo dobre

Bernadeta Daniłoś                           4,91                wzorowe

Oliwier Ziętara                                48,2                bardzo dobre

średnia klasy: 4,26

wychowawca: pani Sylwia Rąpalska

KLASA VI A

Szymon Caba                                   5,09                wzorowe

Olivier Jagiełło                                4,91                bardzo dobre

Julia Kokosińska                             4,82                wzorowe

Patrycja Pasternak                           5,27                wzorowe

średnia klasy: 4,16

wychowawca: pani Marzena Pietrzak

KLASA VI B

Joanna Kapanowska                       5,64                wzorowe

Milena Lewandowska                     5,18                wzorowe

Kinga Zajdel                                   5,09                wzorowe

Jeremi Jaworski                               5,09                wzorowe

Julia Bartosik                                   4,91                wzorowe

Weronika Hardyn                            4,91                bardzo dobre

średnia klasy: 4,32

wychowawca: Wanda Bronkowska

KLASA VII A

Anna Daniłoś                                   5,07                wzorowe

Paweł Dębosz                                  5,21                bardzo dobre

Ewa Jabłońska                                 5,43                wzorowe

Adam Jabłoński                              5,43                wzorowe

Krzysztof Jagoda                             5,79                wzorowe

Szymon Józefczyk                          5,43                wzorowe

Henryk Kosała                                 5,29                wzorowe

Amelia Kowalska                            5,07                wzorowe

Paweł Kruszelnicki                         5,57                wzorowe

Olga Małkowska                             5,36                wzorowe

Aleksandra Mądro                           5,36                wzorowe

Oliwia Pisarczyk                             5,50                wzorowe

średnia klasy: 4,66

wychowawca: pani Iwona Boczniewicz

KLASA VII B

Anna Dudek                                     5,57                wzorowe

Maria Miszczuk                              5,43                wzorowe

Artur Adamowicz                            5,21                wzorowe

Małgorzata Szot                               5,21                wzorowe

średnia ocen klasy: 3,79

wychowawca: pan Tomasz Makuła

W drugim okresie uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych konkursach.

Podsumowanie działań Samorządu Uczniowskiego, którym opiekowali się: pani Iwona Boczniewicz i pan Piotr Banasiak.

Podczas zabawy karnawałowej odbył się konkurs na najciekawsze przebranie, oto wyniki:

I   miejsce – Borys Karaś, 4b

II miejsce – Emilia Kowalska, 4b

III miejsce (równorzędnie) Gabriela Hołda z 4a oraz Julia Cygan z  4b. Uczniowie otrzymali dyplomy.

W ramach tradycji wielkanocnych odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę

I   miejsce zajęła  – Gabrysia Hołda z kl. 4a

II  miejsce – Patrycja Pasternak z kl. 6a

III miejsce – Martyna Jurek z kl. 4b

wyróżnienie przyznano Paulinie Wróbel z kl. 4b

Uczniowie otrzymali dyplomy.

W ramach świątecznej akcji charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne” Wielkanoc 2018 uczniowie uczestniczyli w akcji na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Kartki wielkanocne sprzedawały się doskonale, a zebrane pieniądze zostały przekazane Stowarzyszeniu SURSUM CORDA. Dziękujemy za dobre serca!!!

 

Dnia 16 IV 2018 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Dzielnicy XV pod tytułem „W laboratorium młodego naukowca”. Nasi samorządowcy i ich koledzy zmagali się z zadaniami wymagającymi wiedzy, logicznego myślenia oraz sprawności fizycznej. Radzili sobie wspaniale! Zajęli 2. lokatę, otrzymali puchar, medale i wspaniałe nagrody.

W maju odbył się konkurs fotograficzny „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr”:

I   miejsce  zajął – Szymon Rymar z kl. IV b,

II  miejsce – Beata Budek z kl. V b,

III miejsce – Gabriela Kopacz  z kl. VI a.

Uczniowie otrzymali dyplomy.

Z języka polskiego odbyły się następujące konkursy.

Małopolski Konkurs Humanistyczny:

Finalistką została Anna Dudek

 

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Omnibus 2018

Laureatką została Olga Małkowska z kl. 7a (zajęła 4 miejsce w kraju, 2 miejsce w województwie)

Wyniki bardzo dobre uzyskali: Maria Zielińska 4b, Paulina Wróbel 4b, Zuzanna Niemiec 4a, Joanna Kapanowska 6b, Szymon Caba 6a, Aleksandra Mądro 7a, Oliwia Pisarczyk 7a, Ewa Jabłońska 7a, Anna Dudek 7b, Szymon Józefczyk 7a, Maria Miszczuk 7b.

Wyniki dobre: Emilia Kowalska 4b, Michalina Dziemba 4a, Jakub Gawroński 6b, Henryk Kosała 7a.

Uczniów do konkursu przygotowały panie I. Boczniewicz i L. Bukalska.

 

Uczniowie wzięli udział także w XXVI Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych

Wyróżnienie indywidualne, nagrodę aktorską otrzymała Paulina Wróbel z kl. 4b. Nagrodę odebrała podczas finału konkursu.

IX Krakowski Przegląd Teatrów Szkolnych (tylko czytamy) 3 miejsce dla zespołu „Kropka”, prowadzonego przez p. Lucynę Bukalską za przedstawienie „Zielona Gęś”. Gratulujemy!

Z matematyki odbyły się następujące konkursy:

Małopolski konkurs matematyczny Krakowska Matematyka 2017/2018 – „Wolność zaczęła się w Krakowie” dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego XIII edycja. W etapie rejonowym wzięło udział 4 uczniów: Joanna Kapanowska 6b, Szymon Józefczyk 7a, Krzysztof Jagoda 7a, Maria Miszczuk 7b.

 Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2018” XXVII edycja. W konkursie wzięło udział 67 uczniów.

WYRÓŻNIENIA uzyskali:

Oliwier Ziętara 5b, Krzysztof Jagoda 7a, Szymon Józefczyk 7a.

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Olimpus Sesja zimowa 2018. W konkursie wzięło udział 23 uczniów.

LAUREACI to:

Szymon Józefczyk 7a- 4 miejsce w Polsce

Paweł Kruszelnicki 7a – 8 miejsce w Polsce

Krzysztof Jagoda 7a – 9 miejsce w Polsce

Dyplomy uznania

klasy 4: Paweł Gaś 4a, Łukasz Ziomek 4a, Bernard Jarzmik 4a, Michalina Dziemba 4a, Antoni Cagara 4a.

klasy 5: Oliwier Ziętara 5b, Marcin Nowak 5a, Piotr Czajka 5b, Karol Czarnowski 5b.

klasy 6: Kinga Zajdel 6b, Katarzyna Ziomek 6a, Oliwier Jagiełło 6a, Jakub Gawroński 6b.

klasy 7: Olga Małkowska 7a, Maria Miszczuk 7b, Henryk Kosała 7a, Anna Dudek 7b, Artur Adamowicz 7b, Adam Jabłoński 7a, Oliwia Pisarczyk 7b, Łukasz Olszowski 7b.

Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Olimpus Sesja wiosenna 2018. W konkursie wzięło udział 19 uczniów:

LAUREAT

Szymon Józefczyk 7a 8 miejsce w Polsce,

Dyplomy uznania:

Klasy 4: Paweł Gaś 4a, Łukasz Ziomek 4a, Bernard Jarzmik 4a.

klasy 5: Oliwier Ziętara 5b, Piotr Czajka 5b, Karol Czarnowski 5b.

klasy 6: Kinga Zajdel 6b, Katarzyna Ziomek 6a, Jakub Gawroński 6b, Oliwier Jagiełło 6a.

klasy 7: Krzysztof Jagoda 7a, Maria Miszczuk 7b, Henryk Henryk 7a, Olga Małkowska 7a, Adam Jabłoński 7a, Artur Adamowicz 7a, Oliwia Pisarczyk 7b, Paweł Kruszelnicki 7a.

Uczniów do konkursów przygotowali pani Wanda Bronkowska i pan Tomasz Makuła.

Z historii odbyły się następujące konkursy:

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy W kręgu mitów i kultury antycznej:
3 miejsce zajęła Anna Dudek uczennica klasy 7b
wyróżnienia zdobyły Olga Małkowska z klasy 7a i Małgorzata Szot uczennica klasy 7b

Wojewódzki Konkurs Historyczny Wiara i wolność
pt. Konfederacja Barska na ziemi krakowskiej – szlakiem walk o niepodległość w latach 1768-1772.
Tytuł laureata otrzymali następujący uczniowie klas siódmych:
Krzysztof Jagoda, Aleksandra Mądro, Henryk Kosała, Paweł Kruszelnicki, Ewa Jabłońska,
Adam Jabłoński, Michał Urbanowicz, Amelia Kowalska, Wiktor Mleczek, Mikołaj Siemieński,
Anna Daniłoś, Oliwia Pisarczyk, Joanna Budnik

Odbiór nagród odbył się w Auli Uniwersytetu Jagiellońskiego 12 czerwca 2018 roku.

Do konkursów uczniów przygotowała pani Jadwiga Krochmal.

 

Z j. angielskiego odbyły się konkursy:

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego. Finalistką została Aleksandrze Mądro z klasy 7a (wręczenie nagrody)

Ogólnopolska Olimpiada z języka angielskiego Olympus, w której tytuł laureata otrzymali:

Olga Małkowska 7a, Adam Jabłoński 7a, Ewa Jabłońska 7a, Anna Dudek 7b

Konkurs szkolny dla klas 7 – „Dom moich marzeń”:

I   miejsce Krzysztof Jagoda 7a

II miejsce Ewa Jabłońska i Adam Jabłoński 7a

III miejsce Paweł Kruszelnicki 7a

 Konkurs na najciekawszy mundurek szkolny (rysunek oraz opis) dla klas VI.

I   miejsce Julia Kokosińska 6a, Katarzyna Ziomek 6a

II miejsce Wiktoria Piszczkiewicz 6b, Zofia Czerenko 6b

III miejsce Dominika Kowacka 6a.

Uczniów do konkursów przygotowały panie Małgorzata Bednarz i Sylwia Rąpalska.

Z informatyki odbył się:

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2018.

W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów z klas IV-VI, 13 uczniów awansowało do etapu rejonowego. W etapie wojewódzkim udział wzięło 6 uczniów:

Henryk Kosała  Laureat konkursu,

Krzysztof Jagoda Finalista,

Szymon Józefczyk Finalista,

Olga Małkowska, Adam Jabłoński, Paweł Kruszelnicki.

W finale wzięło udział 109 uczniów z trzech państw. Z naszej szkoły Henryk Kosała zajął 29 miejsce.

Uczniów do konkursów przygotowała pani Zuzanna Gawlas.

Z przyrody i geografii odbyły się konkursy:

Konkurs przyrodniczo-plastyczny dla uczniów klas IV na plakat promujący Dzień Ziemi:

I   miejsce Adam Zarzycki kl.4a

II miejsce Karol Nowotnik kl.4b, Elena Karbownik kl.4b, Paulina Wróbel kl.4b,

III miejsce Martyna Jurek kl.4b.

 

Konkurs wiedzy o człowieku dla klas V:

I   miejsce Bednarczyk Eryk kl.5a

II miejsce Czajka Piotr kl.5b

III miejsce Dzioba Grzegorz kl.5b

 

Konkurs wiedzy geograficznej dla uczniów klas VI i VII.

I   miejsce Dębosz Paweł kl.7a

II miejsce Jabłońska Ewa kl.7a, Małkowska Olga kl.7a

III miejsce Jabłoński Adam kl.7a

Osiągnięcia sportowe

Uczniów do zawodów sportowych przygotowywali pan Waldemar Kocoń i pani Patrycja Osikowicz

Category: Uroczystości szkolne

Comments are closed.