06.02.2019 r. – DKK – dyskusja o książce Barbary Gawryluk „Moje Bullerbyn”

| 10 lutego 2019

6 lutego 2019 r. na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce Barbary Gawryluk: „Moje Bullerbyn”. Barbara Gawryluk została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę Dżok. Legenda o psiej wierności w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. W „Moim Bullerbyn” główna bohaterka, Natalia, wraz z rodzicami i rodzeństwem przenosi się z Krakowa do Szwecji. Rozstaje się z dziadkami, przyjaciółkami, zespołem, z którym ćwiczy hip-hop. Czy odnajdzie się w obcym kraju? W nowej szkole, gdzie uczniowie porozumiewają się głównie po szwedzku?  Początkowo bardzo niezadowolona ze zmiany miejsca zamieszkania, stopniowo zyskuje wielu przyjaciół i okazuje się, że również w Szwecji może spełniać się tanecznie. Czy Natalia wróci do Krakowa? Co jeszcze ciekawego wydarzy się w życiu Matsa? Czy Karina zacznie chodzić? O dalszych losach Natalii i jej przyjaciół można przeczytać w książkach: „Kolczyki Selmy”, „Dziewczynka z fotografii” i „Dwa domy”. Wszystkie dostępne w bibliotece szkolnej. Zapraszam.

Anna Szczepaniak

Category: Działalność Biblioteki