09-10-2019 r. – Udział uczniów klas IV-VIII w programie „Młodzi głosują”

| 13 października 2019

Klasy VI-VIII z naszej szkoły 9.10.2019 na 4 i 5 lekcji brały udział w ogólnopolskim programie „Młodzi głosują” w jego wersji podstawowej, która zakładała przeprowadzenie w szkole symulacji wyborów do polskiego parlamentu. Uczniowie najpierw uczestniczyli w krótkiej pogadance wygłoszonej przez p. Annę Główczyk na temat znaczenia wyborów i zasad w nich obowiązujących. Potem sami mogli zagłosować nie na konkretnych kandydatów jak w prawdziwych wyborach, ale na partie polityczne.
W komisjach wyborczych obsługujących głosowanie zasiedli przewodniczący poszczególnych klas. Wyniki głosowania szkolna komisja wyborcza ogłosiła jeszcze w tym samym dniu. Na pewno dla wszystkich uczestników symulacja wyborów stała się ważną lekcją postaw obywatelskich.

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne, Kalendarium, Uczniowie