13-03-2019 r. – XIV Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie

| 17 marca 2019

W dniu 13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 126 im. Komisji Edukacji Narodowej, która mieści się w os. Tysiąclecia 57, odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie. Wzięło w nim udział 5 nowohuckich szkół podstawowych: SP 85, SP 91, SP 98, SP 104 i SP 126. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona podczas eliminacji szkolnych. Zawodnicy odpowiadali m. in. na pytania dotyczące zwyczajów związanych z życiem dawnych studentów – żaków, wykazywali się też umiejętnością korzystania z planu katedry wawelskiej i znajomością miejsca pochówku królów polskich. Jak przystało na turniej, nie zabrakło też konkurencji sprawnościowych, które wzbudziły bardzo dużo emocji. Jednak najważniejsza jest dobra zabawa i taka właśnie była. Wszystkie szkoły dzielnie walczyły, ale najlepszą okazała się reprezentacja szkoły nr 98, która zajęła I miejsce. II miejsce zajęła szkoła nr 91, a III szkoła nr 126. Gratulujemy! Nagrody dla laureatów i uczestników ufundowała Rada Dzielnicy XV. Sponsorowi bardzo dziękujemy. Każda drużyna została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz cennymi nagrodami. Również każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrody. Zgromadzona publiczność również miała okazję wykazać się wiedzą o Krakowie. Dla nich przygotowane były kupony konkursowe, a w nagrodę za poprawną odpowiedź symboliczne upominki. Organizatorami Turnieju były panie: Bożena Mazur i Halina Celewska. Przygotowanie takiej imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu organizatorów, wsparciu Dyrektora Szkoły Pani Małgorzaty Dobruckiej, pań pracujących w świetlicy szkolnej, Pana Piotra Banasiaka i pomocy wielu innych pracowników Szkoły.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/aEgSw5ViwnEvioGU6

Category: Imprezy i uroczystości szkolne