14-11-2019 r. – Klasa 6b – p. Zuzanna Gawlas Wizyta w Samorządowym Przedszkolu nr 148 w ramach projektu „Biało czerwona dla przedszkolaka”

| 14 listopada 2019

W dniu 14 listopada grupa uczniów z klasy 6 b z wychowawcą klasy p. Zuzanną Gawlas złożyła wizytę w Samorządowym Przedszkolu nr 148. Odwiedziliśmy przedszkolaków z grupy „Biedroneczki” i grupy „Pszczółki”. Przedszkolaki wraz z paniami Wychowawczyniami oraz panią dyrektor Bożeną Rutkowską i panią wicedyrektor Barbarą Ładuniuk bardzo serdecznie przyjęli uczniów z naszej szkoły.

Uczniowie: Gabrysia Barbarowska, Elena Karbownik, Maja Nowak, Gabrysia Rachwalik, Paulinka Wróbel, Marysia Zielińska, Patryk Jaworski, Borys Karaś i Marcel Kuciński przeprowadzili zajęcia z przedszkolakami w ramach projektu „BIAŁO CZERWONA DLA PRZEDSZKOLAKA”. Projekt ukierunkowany jest na wychowanie najmłodszych dzieci w poszanowaniu dla polskich symboli narodowych. Dzieci w wieku przedszkolnym za „autorytety” uznają starszych od siebie o kilka lat szóstoklasistów.

Uczniowie z klasy 6 przygotowali dla dzieci pytania dotyczące symboli narodowych, na które przedszkolaki chętnie odpowiadali. Następnie szóstoklasiści razem z przedszkolakami w kółeczku maszerowali i śpiewali piosenkę:

Flaga biało-czerwona na wietrze roztańczona.
Niosą ją polskie dzieci a orzeł nad nimi leci.

Na koniec przedszkolaki pięknie wyrecytowały wiersz o Polsce. Na pamiątkę spotkania szóstoklasiści obdarowali dzieci biało czerwonymi chorągiewkami. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, serdecznie pożegnaliśmy młodsze koleżanki i młodszych kolegów z przedszkola.
Do następnego miłego spotkania!

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/NBHqJU5rSL8CqyD37

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne, Projekty unijne i miejskie, Wydarzenia klasowe

Comments are closed.