20-09-2019 r. – Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2019 – Dzień dla natury

| 22 września 2019

Tegoroczna Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2019 odbyła się pod hasłem: „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”.

Akcja zachęca do podejmowania działań, dzięki którym można nauczyć się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie zaśmiecać środowiska. Tym właśnie jest, coraz bardziej popularna, filozofia Zero Waste.
Na znak solidarności z postulatami tej akcji uczniowie naszej szkoły przyszli w dniu 20 września do szkoły ubrani na zielono. Wśród uczniów można było zaobserwować fantazyjne dodatki do zielonego stroju – kapelusze, kolorowe kwiaty, korony z liści i tym podobne.
Uczniowie, wkładając zielone ubrania, manifestowali swoje zainteresowanie sprawami ekologii w życiu codziennym. 
Nauczyciele przypomnieli im sprawy dotyczące segregowania śmieci, konieczności oszczędzania energii i wody, odpowiedzialności za naszą planetę, tym samym za ludzkie zdrowie.

Ponadto, uczniowie uczestniczyli w szeregu działań edukacyjnych zwiększających świadomość ekologiczną – otrzymali ulotki, dzięki którym dowiedzieli się o szczegółach akcji i jej działaniu w Polsce i na świecie. Przygotowane zostały również naklejki oraz gazetka informacyjna z ciekawostkami ekologicznymi.
Na koniec uczniowie wysłuchali prelekcji na temat sposobów ochrony środowiska, którą zwieńczył ponadczasowy utwór „Pamiętajcie o ogrodach” autorstwa Jonasza Kofty.

Uczniowie klas IV a i V a wykonali tematyczne plakaty. Dziękujemy za liczny udział w akcji!!! Pamiętajcie, od nas zależy los Ziemi!

Iwona Boczniewicz, Iwona Grabowska, Teresa Kucala, Piotr Banasiak
Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/qLrurWzcoAYwHGgB9

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne, Kalendarium, Uczniowie

Comments are closed.