Obchody Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 2019 r.

| 11 listopada 2019

W piątek 8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie  klasy 5 a i 5 b pod opieką wychowawców p. Anny Główczyk i p. Piotra Banasiaka. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni przypomniały wszystkim o trudnych chwilach naszego narodu, kiedy to Polacy nie mieli swojego państwa i musieli o nie walczyć płacąc daninę krwi i cierpienia. Montaż słowno-muzyczny podkreśliła prezentacja zdjęć oraz krótki film o trudzie naszych przodków wybijania się na niepodległość podczas I wojny światowej i tuż po wojnie. Niezapomniane wrażenie wywarł budowany krok po kroku, żywy, symboliczny pomnik niepodległości. Akademia  stała się dla wszystkich uczestników ważną lekcją patriotyzmu.
Anna Główczyk

Category: Galerie, Imprezy i uroczystości szkolne, Kalendarium, Uczniowie