Pożegnanie ósmoklasistów w roku szkolnym 2018/2019

| 19 czerwca 2019

W tym roku szkolnym po raz pierwszy od bardzo wielu lat żegnaliśmy ósmoklasistów. We wtorek, 18 VI 2019 roku, odbył się Komers. Był tradycyjnie odtańczony polonez, wypuszczane do nieba  (na szczęście) baloniki oraz moc wspaniałej zabawy.

We środę, 19 VI 2019 roku, przedpołudniem uczniowie odebrali świadectwa, a po południu odbyła się w MDK im. A. Bursy w Krakowie uroczystość pożegnalna. Było wzniośle i pięknie zarazem. Absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, podziękowali rodzicom i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i edukację, odebrali zasłużone nagrody i gratulacje, a na koniec przedstawili spektakl „Ręce”, przygotowany pod kierunkiem pani Iwony Boczniewicz na podstawie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Przedstawienie, nagrodzone 1. miejscem podczas XX Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych, zrobiło ogromne wrażenie na widzach, a aktorzy cieszyli się owacją na stojąco.

Ósmoklasiści pożegnali nas tradycyjną piosenką i łzami wzruszenia. Powodzenia!

Category: Galerie, Historia szkoły, Imprezy i uroczystości szkolne, Kalendarium, Uczniowie, Uncategorized