22-01-2020 r. – Wycieczka klas drugich na Politechnikę Krakowską

| 23 stycznia 2020

„Laboratorium Małego Inżyniera” to projektowa oferta edukacyjna Politechniki Krakowskiej skierowana do szkół podstawowych, w której nasi uczniowie klas 2 a, 2 b i 2 c mieli okazję skorzystać i wcielić się w rolę studentów wydziału Inżynierii Lądowej o specjalizacji budowa dróg i mostów. Brzmi poważnie? Bo tak było! Nasi mali studenci rozpoczęli zajęcia od bardzo ciekawych warsztatów budowania mostów. Konstruowaniu towarzyszył oczywiście, jak to na uczelni bywa, pouczający wykład na temat metod konstrukcyjnych i materiałów używanych do budowy mostów. Następnie odbył się wykład na temat różnego rodzaju podłoża, na którym buduje się różnego rodzaju budowle. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności budownicze podczas budowy na piasku. Nie ominęła nas też garść wiedzy na temat materiałów budowlanych – kamień, beton, cegła, drewno, styropian, szkło. Teraz wiemy który materiał wybrać aby dom był trwały, ciepły i efektowny. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie kamerą termowizyjną. Cóż to był za pracowity dzień! A ile wiedzy i wrażeń! Niektórzy uczniowie już teraz powiedzieli, że w przyszłości chcą studiować na Politechnice, bo bardzo im się podobało. Trzymamy mocno kciuki!
Wychowawczynie klas 2: Iwona Grabowska, Teresa Kucala, Zofia Cygan

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/kfbfuJYFu2Sk1R9S9