Klasa 2 b – p. E. Bazan – Udział w Programie Uniwersytetu Dzieci: „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?”

| 4 października 2020

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2b -po raz pierwszy- uczestniczy w Programie Uniwersytetu Dzieci „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?” Realizując wybrane scenariusze zajęć – uczniowie dowiedzą się, jak wykorzystywać wiadomości zdobyte w szkole w codziennym życiu! Podczas lekcji sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Pierwsze zajęcia już za nami, zatem można powiedzieć, że jesteśmy „studentami”.

Wychowawca 2 b: Elżbieta Bazan

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/2TX3NzbSEF4zxJ5o8