Ważne informacje na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021

| 28 sierpnia 2020

Drodzy Rodzice,

Przed rozpoczęciem roku szkolnego podajemy najważniejsze informacje:

rok szkolny zaczyna się we wtorek 1.09.2020r. Ze względu na zagrożenie zarażeniem Covid-19 uczniowie rozpoczynają spotkania w klasach o różnych godzinach. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej szkoły

.
Na spotkania z wychowawcami zapraszamy wyłącznie uczniów.
Jedynie uczniowie klas pierwszych mogą wejść do szkoły z jednym rodzicem, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.


W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Na podstawie zaleceń GIS do szkoły mają wstęp tylko uczniowie i pracownicy oraz osoby, które wcześniej umówiły się w sekretariacie telefonicznie lub mailowo.
Rodzice przyprowadzają uczniów do drzwi szkoły, gdzie uczniowie wchodzą samodzielnie.

Na czas reżimu sanitarnego klasy I- IV korzystają z wejścia od strony Parku Mistrzejowickiego, a klasy V- VIII korzystają z wejścia głównego. Ta sama zasada dotyczy wychodzenia po lekcjach.


Przypominamy, że w związku z remontem boiska szkolnego obowiązuje całkowity zakaz przebywania w strefie budowy. Parking dla rodziców na czas remontu jest nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Wszystkie kontakty rodziców ze szkołą – wychowawcą, nauczycielami, sekretariatem – odbywają się telefonicznie lub mailowo przez dziennik elektroniczny lub szkolny adres mailowy.

Do szkoły przychodzą uczniowie całkowicie zdrowi. Pojawienie się jakichkolwiek objawów chorobowych np. katar, kaszel, podwyższona temperatura, spowoduje konieczność natychmiastowego odebrania dziecka ze szkoły.

Uczniowie w szkole posiadają własne podręczniki i przybory. Nie pożyczają niczego od innych i nie dzielą się z innymi. Do szkoły przynoszą tylko to, co konieczne. Nie wnoszą np. zabawek.

Ze względu na wytyczne GIS w świetlicy mogą przebywać jedynie uczniowie, których oboje rodzice lub opiekunowie pracują w tym czasie i nie mogą zapewnić dzieciom opieki. Prosimy o przestrzeganie tej zasady, by uszanować konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w świetlicy.
Zgodnie z decyzją MEN oraz informacjami SANEPID rok szkolny rozpoczynamy zajęciami prowadzonymi stacjonarnie, jednak musimy wziąć pod uwagę konieczność podjęcia nauki w systemie hybrydowym lub zdalnym.

Pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby powrót uczniów do szkoły był bezpieczny.

Z poważaniem,

Dyrekcja Szkoły

Category: Co gdzie kiedy?, Imprezy i uroczystości szkolne, Kalendarium, Komunikaty, Komunikaty Dyrekcji, Rodzice, Świetlica, Uczniowie

Comments are closed.