Zdalny Dyskusyjny Klub Książki

| 23 maja 2020

Recenzja książki ,,Klasa pani Czajki’’
napisana przez uczennicę klasy 6 b – Paulinę Wróbel

Niezależnie od wieku, każdy z nas lubi sięgać pamięcią do swoich szkolnych lat, do przeżyć i rozterek, które miały miejsce w tym okresie. Obserwuję to słuchając niejednokrotnie osób dorosłych: moich rodziców, ich znajomych, kiedy to ochoczo opowiadają o lubianych przez siebie nauczycielach, o śmiesznych sytuacjach, które miały miejsce w szkole, o swoich pierwszych zauroczeniach i miłościach. Być może dlatego powieść Małgorzaty Karoliny Piekarskiej tak bardzo mnie wciągnęła. Autorce w niewiarygodny sposób udaje się oddać emocje i codzienne rozterki młodych ludzi z gimnazjum. Wydaje się jakby przeżywała tę historię razem z bohaterami. Wspaniale ukazuje co trapi zakompleksioną Małgosię, Kamilę, Maćka czy Olka. Nie boi się pisać o ich buntach, złym zachowaniu i tarapatach. Opisuje ich pragnienia, tęsknoty i nieustanne dylematy.  

Jeśli i Ty, podobnie jak ja, lubisz sięgać po szczere opowieści polecam Ci właśnie ,,Klasę pani Czajki”. Dodatkowo gwarantuję, że Twoje wyobrażenie o nauczycielach też może się zmienić, gdyż autorka ukazuje tu postać Barbary Czajki – wychowawczyni bardzo wymagającej i jasno kreślącej obowiązujące zasady, ale też takiej, której można zaufać i zawierzyć nawet nastoletnią tajemnicę. Krótko mówiąc : powieść Małgorzaty Piekarskiej to książka z serii tych, po które chętnie sięga się ponownie.

Recenzja książki ,,Klasa pani Czajki’’
napisana przez uczennicę klasy 5 a – Maję Pelczar

Książka „Klasa pani Czajki” jest jedną z fajniejszych książek jaką czytałam, występują w niej poważne sprawy, np. choroba mamy jednego z bohaterów, jak i komiczne sytuacje np. wycieczka do lasu całej klasy. Książka wydaje się gruba, ale gdy się ją czyta to kurczy się w rękach. Czyta się ją bardzo dobrze. Napisana jest zrozumiałymi dla nas słowami, nie trzeba szukać ich tłumaczenia w Internecie. Najbardziej przypadła mi do gustu Małgosia, ponieważ jest trochę z charakteru podobna do mnie, a najmniej polubiłam Kaśkę, bo strasznie się rządziła. Ogólnie książka mi się podobała, mimo że bohaterowie uczęszczają do gimnazjum, więc są starsi ode mnie.

Category: Działalność Biblioteki

Comments are closed.