09-02-2012 r. – Dzień Bezpiecznego Internetu

| 10 lutego 2021

9 lutego 2021 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Zobacz obraz źródłowy

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

Na stronie www.saferinternet.pl w menu górnym Materiały edukacyjne znajdują się Materiały multimedialne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Polecam grę edukacyjną „Rufus w opałach”, która wymaga od uczestnika podejmowania decyzji: Gra | Akademia NASK

Category: Imprezy i uroczystości szkolne