15-11-2021 r. – Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.

| 17 listopada 2021

15.11.2021 r. w czytelni szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli uczniowie klas 1-3. Ogółem – 20 uczestników. Każdy uczeń prezentował fragment wybranej książki zawierający opis i dialog. Ocenie podlegała płynność i poprawność czytania, dykcja oraz interpretacja tekstu. Przy ocenie wzięto również pod uwagę zachowanie limitu czasu.
Finalistką konkursu,  która będzie reprezentowała naszą szkołę w XIV  edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania została uczennica klasy 1b – Aleksandra Kolarz, która  przeczytała  fragment z książki Małgorzaty Białek : „Bajki dla dziewczynek”.
Wyróżnienia otrzymali:
uczennica klasy 1 a Martyna Wróbel , za interpretację fragmentu książki J. Jagiełło: „Różowe babeczki”
Krystian Galat z kl. 3a , za K. Petek : „Zagadka brykającej babci”
Jagoda Stelmachowska z kl. 3b , za K. Petek : „Zagadka brykającej babci”.
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i gratuluję zwycięzcom!!

Category: Działalność Biblioteki